Znaleziono 0 artykułów
23.10.2020

Komedie romantyczne do obejrzenia w weekend

23.10.2020
„Dwa tygodnie na miłość” (Fot. East News)

Z myślą o weekendzie wybraliśmy kilka historii miłosnych, które zawsze poprawiają nam humor. 

„Dwa tygodnie na miłość”: Miłość w pracy

 

Król i królowa komedii romantycznych w jednym filmie? „Dwa tygodnie na miłość” było skazane na sukces. Lucy (Bullock) jest utalentowaną prawniczką, która po ukończeniu Harvardu zaangażowała się w sprawy społeczne. Właśnie takiej osoby potrzebuje George (Hugh Grant), młody milioner, który musi szybko znaleźć nowego radcę prawnego do swojej firmy. Nie bez obaw Lucy przyjmuje propozycję pracy. Szybko jednak odkrywa, że mężczyzna jest nieodpowiedzialnym, niezdecydowanym i skupionym na sobie narcyzem. Sfrustrowana Lucy składa Georgeowi dwutygodniowe wypowiedzenie. Czy on zdąży dojrzeć? Nawet jeżeli znacie odpowiedź, to duet Bullock i Grant za każdym razem bawi i wzrusza do łez.

„Rozważna i romantyczna”: Miłość w kostiumie

 

Na naszej liście nie mogło zabraknąć obsypanej nagrodami adaptacji pierwszej powieści Jane Austen. Film Anga Lee uhonorowano Oscarem za najlepszy scenariusz adaptowany stworzony przez Emmę Thompson (wtedy debiutantkę), dwoma Złotymi Globami i trzema statuetkami BAFTA. „Rozważna i romantyczna” to historia trzech sióstr Dashwood – Elinor (Emma Thompson), Marianne (Kate Winslet) i Margaret (Emillie François). W rolach męskich wystąpili młodziutki Hugh Grant, Alan Rickman i Hugh Laurie. Wszystko w XIX-wiecznej oprawie i z pięknymi kostiumami Jenny Beavan.

„Uwierz w ducha” (Fot. East News)

„Uwierz w ducha”: Miłość silniejsza niż śmierć

 

Podobno prawdziwa miłość pokona wszystko, nawet śmierć. Sam i Molly są razem szczęśliwi. Pewnego wieczoru w drodze powrotnej z teatru para zostaje napadnięta. Postrzelony Sam umiera w ramionach ukochanej. Mężczyzna zostaje uwięziony na Ziemi jako duch do czasu, gdy uchroni Molly przed czyhającym na nią niebezpieczeństwem. Choć od premiery „Uwierz w ducha” minęło 30 lat, ekranowa chemia Demi Moore i Patricka Swayzego nadal przyprawia o szybsze bicie serca. 

„Pamiętnik”: Miłość na całe życie

 

Ekranizacja bestsellerowej powieści Nicholasa Sparksa wzrusza nas za każdym razem. „Pamiętnik” opowiada historię miłości dwojga ludzi, których z pozoru dzieliło wszystko. Mimo to Allie i Noah spędzili razem całe życie. Ich burzliwą relację poznajemy z opowieści bohatera, który stara się przypomnieć je chorującej na alzheimera ukochanej. Poruszającą historię miłosną, opowiedzianą w nieco patetyczny sposób, warto zobaczyć ze względu na świetną grę aktorską. „Pamiętnik” uczynił z Rachel McAdams i Ryana Goslinga ulubieńców publiczności, a na krótką chwilę również ukochaną parę Hollywood.

„Mój chłopak się żeni” (Fot. East News)

„Mój chłopak się żeni”: Miłość i przyjaźń

 

W połowie lat 90. Julia Roberts była już jedną z najbardziej uwielbianych gwiazd w Hollywood. Lada moment do tego prestiżowego grona miała dołączyć Cameron Diaz, po części dzięki roli Kimberly, ukochanej ukochanego Julianne (Roberts). Choć początkowo bohaterki konkurują ze sobą o serce Michaela (Dermont Mulroney), a kobiecej solidarności między nimi próżno szukać, to ostatecznie rywalki zostają przyjaciółkami. W sam raz na seans po ciężkim tygodniu. 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij