Znaleziono 0 artykułów
14.08.2023
Artykuł partnerski

Pekao ART_stories: Konkurs dla młodych artystów

14.08.2023
(Fot. Getty Images)

Do 20 tys. zł nagrody pieniężnej, promocja pracy konkursowej i dodatkowe wyróżnienia. Co zrobić, by wygrać w konkursie Pekao ART_stories dla młodych artystów organizowanym przez Bank Pekao S.A.? Wystarczy stworzyć pracę nawiązującą do aplikacji PeoPay.

Twórcza energia nie zna granic. Pozwala dowolnie łączyć różne techniki i style. Zbliża też do siebie pozornie odległe światy, takie jak sztuka i bankowość. Choć na pierwszy rzut oka nie mają ze sobą wiele wspólnego, we współczesnym świecie nieustannie się przenikają. Tak też jest w przypadku Pekao ART_stories – cyklu konkursów skierowanego do wszystkich, którzy interesują się sztuką i pragną podzielić się talentem z szerokim gronem odbiorców. Zasady rywalizacji są proste – każda osoba, która maluje, fotografuje lub przygotowuje grafiki, animacje czy materiały wideo, może wziąć udział w konkursie. Jest o co powalczyć, bo do wygrania są niezwykle atrakcyjne nagrody.

PEKAO ART_stories „10 lat bankowości mobilnej PeoPay”: Zasady konkursu

 Bank Pekao od lat promuje sztukę. Oprócz posiadanych zbiorów wybitnych dzieł tokenizuje sztukę, organizuje wystawy w galeriach czy podejmuje współpracę z uznanymi artystami przy okazji ważnych wydarzeń. Dlatego akcja PEKAO ART_ stories to kontynuacja tych działań w nowej odsłonie. Tym razem dajemy szansę młodym artystom na swobodną interpretację produktów i usług, które oferuje bank. Jesteśmy ciekawi, jak artyści postrzegają świat współczesnych rozwiązań finansowych i ich obecność w codziennym życiu – mówi Marta Szygenda, członkini jury konkursu Pekao ART_stories, dyrektorka Departamentu Marketingu Banku Pekao S.A.

(Fot. Materiały prasowe)
(Fot. Materiały prasowe)

Bank Pekao S.A. na instagramowym profilu @bankpekaosa wystartował z konkursem dla artystów „Pekao ART_stories”. Co należy zrobić, aby wziąć udział w rywalizacji? Każdej obdarzonej kreatywną energią osobie zadanie wyda się proste. Uczestnicy mają przedstawić  swoją interpretację bankowości mobilnej Banku Pekao S.A., nawiązującą do jubileuszu aplikacji. Co ważne, technika jest dowolna – zasady konkursu dopuszczają zarówno malarstwo, grafikę czy fotografię, jak i animację czy wideo. A do wygrania jest nagroda główna w wysokości 20 tys. zł oraz trzy nagrody dodatkowe po 2 tys. zł każda.

Wybrane prace zostaną opublikowane w galerii na stronie www.pekaoartstories.pl oraz na Instagramie banku @bankpekaosa. Zwycięzcy mogą więc też liczyć na promocję swoich prac i twórczości.

Pekao ART_stories: Jury konkursu

Dzieła zgłoszone do konkursu będą oceniane przez jury, w którym zasiądą zarówno osoby związane z Bankiem Pekao S.A, jak i przedstawiciele świata sztuki. Zwycięzców wybiorą więc Marta Szygenda, dyrektorka Departamentu Marketingu w Banku Pekao S.A., oraz Paweł Ignaczak, prodziekan ds. kształcenia na Wydziale Badań Artystycznych i Studiów Kuratorskich ASP w Warszawie. W jury zasiądzie także Łukasz Pączkowski, znany jako Zulu Kuki, artysta multidyscyplinarny, fotograf, projektant, założyciel agencji kreatywnej i pasjonat nowych technologii. 

Wszystkie osoby chcące wziąć udział w konkursie swoje prace mogą zgłaszać na stronie www.pekaoartstories.pl do 24 sierpnia 2023 roku, a ogłoszenie wyników nastąpi już 7 września bieżącego roku.

 Gorąco zachęcam wszystkich pasjonatów sztuki do wzięcia udziału w naszej akcji. Każdy może wybrać dowolną formę artystycznego wyrazu – przekonuje Marta Szygenda. – Idziemy z duchem czasu, wprowadzamy innowacyjne rozwiązania i jesteśmy otwarci na kreatywne pomysły – dodaje dyrektorka Departamentu Marketingu Banku Pekao S.A.

(Fot. Materiały prasowe)

Istotnie — Bank Pekao S.A. na polu sztuki i nowych technologii działa już od dawna. Od listopada 2021 gromadzoną przez dziesięciolecia przez Pekao S.A. kolekcję dzieł sztuki można oglądać, odwiedzając na stronie banku wirtualną galerię. Znajdziemy tam ponad 1200 zachwycających eksponatów - w tym zarówno dzieła twórców sztuki dawnej takich jak Jan Matejko, Stanisław Wyspiański, Wojciech Kossak, Julian Fałat, Józef Mehoffer czy Zygmunt Waliszewski, jak również prace współczesnych artystów, m.in. Tadeusza Dominika, Jerzego Nowosielskiego, Jerzego Dudy-Gracza, Franciszka Starowieyskiego i Bożenny Biskupskiej. Kto wie, być może kiedyś zagoszczą tam również prace młodych artystów — laureatów konkursu PEKAO ART_stories?

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij