Znaleziono 0 artykułów
18.01.2022

Królowa Letycja w sukience vintage królowej Zofii

18.01.2022
Fot. Getty Images

Królowa Hiszpanii Letycja wraz mężem królem Filipem zorganizowali w pałacu w Madrycie doroczne oficjalne przyjęcie dla ambasadorów. Królowa zachwyciła kreacją – wybrała suknię Valentino, którą ponad 40 lat temu założyła na oficjalną okazję jej teściowa, królowa Zofia.

Suknia składa się z białej szyfonowej góry we wzór z różami. Rękawy są transparentne, a wykończenia przy szyi i zakończeniu rękawów –wyraziste, w kolorze różowym. Szeroka zielona spódnica sięga ziemi. Dwie części oddziela różowy pasek.

Tę samą suknię nosiła teściowa królowej Letycji, królowa Zofia, w 1977 roku, kiedy w Niemczech razem z królem Juanem Carlosem byli przyjmowani przez ówczesnego prezydenta Waltera Scheela. Królowa Zofia postawiła wtedy na wyraziste dodatki – pasek miał z przodu kokardę, założyła naszyjnik z diamentami, pasujące do niego kolczyki i bransoletkę.

Królowa Letycja dopełniła swoją stylizację prostymi szmaragdowymi kolczykami Tous. Włosy związała w klasyczny kucyk. Założyła medyczną białą maseczkę, wciąż jednak widoczny był jej makijaż oczu z podkreślonymi brwiami.

Król Filip miał na sobie ciemny frak, szare spodnie, białą koszulę i bordowy krawat.

Przyjęcie dla ambasadorów różnych krajów, pełniących swoje obowiązki w Hiszpanii, odbywa się w pałacu Zarzuela co roku w styczniu. Nie była to pierwsza okazja, na którą królowa Letycja wybrała sukienkę, należącą wcześniej do jej teściowej, a wybieraną również na publiczne wystąpienia.

We wrześniu aktualna królowa Hiszpanii założyła sukienkę, którą królowa Zofia miała na sobie w Rzymie w 1981 roku. Tym razem strój zachwycał podczas przywitania w królewskim pałacu prezydenta Chile Sebastiána Piñery. Trzy lata wcześniej, w styczniu 2018 roku, do rodzinnej fotografii z okazji 80. urodzin króla Juana Carlosa królowa Letycja pozowała w szarej sukience w paski, z krótkim golfem, wiązanej przy szyi – tej samej, jaką w połowie lat 80. nosiła jej teściowa.

Również w 2018 roku na uroczystość wręczania ważnych w Hiszpanii nagród modowych – Premios Nacional de Diseño de Moda – królowa Letycja założyła czerwoną sukienkę midi z bufiastymi rękawami, noszoną wcześniej przez królową Zofię.

Hiszpańska monarchini ze swoim przywiązaniem do etycznej mody przypomina księżną Kate Middleton, która też wykorzystuje dawne stroje oraz dodatki kobiet z królewskiej rodziny – księżnej Diany i królowej Elżbiety. Zdarza się, że na uroczyste okazje zakładają ubrania, które same wcześniej nosiły publicznie, chętnie wybierają sukienki z sieciówek.

Zuzanna Zasada
Proszę czekać..
Zamknij