Znaleziono 0 artykułów
01.10.2021

Książę William wspiera osoby w kryzysie bezdomności

01.10.2021
Książę William (Fot. Getty Images)

30 września książę William odwiedził The Passage, największą brytyjską organizację charytatywną wspierającą osoby w kryzysie bezdomności, która świętuje w tym roku 40-lecie działalności. W ten sposób kontynuuje działalność charytatywną księżnej Diany.

Książę uczestniczył w przyjęciu w Londynie, a także spotkał się z pracownikami i wolontariuszami, by wysłuchać doświadczeń ludzi związanych z miejscem. The Passage od rozpoczęcia swojej działalności 1980 roku pomogła przezwyciężyć kryzys bezdomności aż 135 tysiącom osób. 

(Fot. Getty Images)

Kryzys bezdomności leży księciu na sercu w szczególny sposób - jest patronem placówki od 2019 roku. Ponadto, księżna Diana regularnie odwiedzała organizację razem z synami, książętami Williamem i Harrym

Przez te wszystkie lata, kiedy odwiedziłem The Passage, na początku z mamą, kiedy jeszcze byłem małym chłopcem, bardzo się do was wszystkich przywiązałem - wspomniał książę w poruszającej przemowie. Podczas ostatniego spotkania odnalazł w księdze pamiątkowej podpisy, które złożył z matką w trakcie pierwszej wizyty.

William z chęcią uczestniczy w organizowanych tam przedsięwzięciach - podczas jednej z ostatnich wizyt pomógł w przygotowywaniu posiłków dla podopiecznych The Passage. 

W 2005 został książę został patronem Centrepoint, które pomaga młodym bezdomnym. W ten sposób kontynuuje działalność księżnej Diany, która również patronowała organizacji. Poprzez wspieranie Centrepoint, inwestujemy w życie młodych ludzi - zaznaczała księżna.

Hanna Łopuszyńska
Proszę czekać..
Zamknij