Znaleziono 0 artykułów
02.01.2020

Książę William nagrodzi aktywistów klimatycznych

02.01.2020
William i Kate (Fot. Getty Images)

„Najwyższy czas na decyzje w sprawie przyszłości Ziemi” – napisała para książęca w oświadczeniu ustanawiającym nagrodę Earthshot Prize. Fundusze zostaną przekazane organizacjom i osobom, które „znajdą rozwiązanie problemów z zakresu ochrony środowiska”.

Kate i William w ramach działalności swojej książęcej fundacji, The Royal Foundation of The Duke and Duchess of Cambridge, nagradzą osoby zaangażowane w aktywizm klimatyczny. Rozumiejąc, że stajemy w obliczu niespotykanego wcześniej kryzysu, przedstawiciele brytyjskiej rodziny królewskiej postanowili podjąć działanie. Do plebiscytu mogą zgłosić się ludzie i zespoły zaangażowane w projekty związane z energią, bioróżnorodnością, oceanami, zanieczyszczeniem powietrza i wodą pitną. 

Inicjatywę ogłoszono na oficjalnym profilu pary na Instagramie (@kensingtonroyal). Narratorem filmu o zmianach klimatycznych jest sir David Attenborough.

„Ziemia jest na granicy wytrzymałości. Mamy decyzję do podjęcia – albo będziemy krzywdzić naszą planetę tak jak do tej pory, doprowadzając do jej całkowitej zagłady, albo znajdziemy w sobie siłę, żeby znaleźć sposób na rozwiązanie naszych problemów” – napisano też w oświadczeniu, podkreślając wiarę pary książęcej w ludzkość – nadzieję, kreatywność i technologię. 

 


W działania na rzecz ekologii angażuje się też druga para książęca, Meghan i Harry. Ale ze względu na rozdźwięk między braćmi, a także sprzeciw księżnej Sussex wobec ekscesywnego zainteresowania mediów jej osobą, obie pary postanowiły działać oddzielnie. 

Anna Konieczyńska
Proszę czekać..
Zamknij