Znaleziono 0 artykułów
24.04.2023

Natalie Portman „Bajkami” wspiera polską psychiatrię dziecięcą

24.04.2023
„Bajki" Natalie Portman zostaną wydane w Polsce

Natalie Portman została jedną z głównych speakerek konferencji Impact23, która odbędzie w Poznaniu w dniach 10-11 maja. Z tej okazji z inicjatywy ImpactCEE w Polsce zostanie wydana jej książka dla dzieci „Bajki” w przekładzie Michała Rusinka. Cały dochód ze sprzedaży publikacji zostanie przekazany na wsparcie polskiej psychiatrii dziecięcej w ramach akcji #zdrowiewglowie.

Natalie Portman jest nie tylko reżyserką i wybitną aktorką nagrodzoną Oscarem za rolę w „Czarnym łabędziu”, ale także aktywistką walczącą o prawa kobiet i wspierającą organizacje pomagające osobom w kryzysie humanitarnym. Swoją pierwszą książkę dla dzieci wydała w 2021 roku. „Natalie Portmans Fables” to pięknie ilustrowane klasyczne historie w interpretacji autorki. Przedstawiony w nich świat jest otwarty, a współczesne wartości wychowawcze są przekazywane w opowieściach o zającu i żółwiu, trzech świnkach czy myszy miejskiej i myszy domowej. – Kiedy na świecie pojawiły się moje dzieci, zaczęłam pisać opowiadania, które miały pomóc im zrozumieć świat i pokazać, jakie wartości są dla mnie ważne – opowiada Portman o pracy nad książką. – Te klasyczne opowieści mają wspaniałe przesłania  (ciężka praca się opłaca, wytrwałość i zapał wygrywają z pychą i pośpiechem, obfitość może być niebezpieczna) i są świetnymi sposobami na przedstawienie historii i morałów, które znamy i lubimy, ale również świata, w którym nie ma już miejsca na stereotypy. Chciałabym, żeby moje bajki promowały różnorodność, a przy tym były zabawne Mam nadzieję, że te opowieści spodobają się wam i waszym dzieciom.

Dochód ze sprzedaży „Bajek” zostanie w całości przekazany na wsparcie polskiej psychiatrii dziecięcej w ramach programu #ZDROWIE W GŁOWIE, realizowanego przez Fundację TVN. Już teraz można ją kupić na Allegro pod linkiem.

„Bajki" Natalie Portman

 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij