Znaleziono 0 artykułów
17.11.2023

Księżna Charlene w modnych kozakach daje lekcję królewskiego stylu w wersji na co dzień

17.11.2023
Księżna Charlene (Fot. Getty Images)

Po ostatnim wystąpieniu na Festiwalu Gwiazd w Monako, gdzie księżna Charlene zachwyciła w wieczorowej sukni, żona księcia Alberta II znów dała lekcję stylu. Tym razem wybrała długą kamizelkę i modne kozaki. Ta pozornie prosta stylizacja robi wrażenie wyrafinowaną grą kolorów i proporcji oraz oddaje wyważony styl księżnej.

Księżna Monako nie lubi przesady ani dosłowności – wybiera gładkie tkaniny i surowe fasony, ale nigdy nie ociera się o banał. Do jej ulubionych elementów garderoby należą suknie do ziemi, długie płaszcze i garnitury, które podkreślają sylwetkę dawnej pływaczki. W stylizacjach Charlene Grimaldi kluczową rolę gra kolor – elegancka czerń albo czerwień, szlachetny, głęboki granat czy szmaragdowa zieleń. Tę harmonijną klasykę przełamuje księżna przełamuje fryzurą. Krótkie blond włosy czasem układa gładko, „grzecznie”, innym razem zadziornie, programowo niesfornie, a kiedyś nawet na irokeza, co media zinterpretowały jako wyraz buntu i potrzeby emancypacji.

Księżna Charlene olśniła casualową stylizacją w Monako

Tym razem, w połowie listopada, przy okazji wydarzenia charytatywnego organizowanego przez Czerwony Krzyż w Monako, Charlene Grimaldi wystąpiła w czarnej dzianinowej sukience z długim rękawem i wysokich kozakach. Zdecydowała się też na długą, granatową kamizelkę przypominającą dwurzędowy płaszcz bez rękawów, ze skórzanymi wyłogami. Pasek w talii przewiązała z tyłu, wydobywając smukłą sylwetkę.

Księżna Charlene zachwyca w modnych kozakach i kamizelce (Fot. Getty Images)

Fryzura – gładko zaczesany bob z asymetryczną grzywką – nadał wizerunkowi Charlene Grimaldi dynamizmu i nowoczesności. Z kolei drobna biżuteria w postaci diamentowych kolczyków i pojedynczego pierścienia z dużym kamieniem podkreśliły szlachetność stylizacji.

Księżna Charlene, żona księcia Alberta II, stawia na dyskretny luksus

Odkąd Charlene Lynette Wittstock wzięła ślub z księciem Albertem Grimaldim i nosi zaszczytny tytuł księżnej Monako, jej garderoba jest perfekcyjna i luksusowa. Ubrania księżnej Charlene są stonowane, dyskretne i najwyższej jakości, doskonale wpisując się w trend quiet luxury. Księżnej Monako nie zobaczymy w żakiecie z sieciówki czy popularnej sukience sprzed kilku sezonów, jak mają w zwyczaju robić inne arystokratki, np. hiszpańska królowa Letycja czy księżna Kate. Dyskretna elegancja Charlene to najlepsze tkaniny i ponadczasowe myślenie o fasonie, skrojonym przez najlepszego rzemieślnika. Charlene należy również do najdrożej ubranych arystokratek, a w 2022 roku nawet znalazła się na szczycie takiego rankingu (przygotowanego przez modowy portal UFO No More).

Smutna księżna Charlene

Jednak o życiu księżnej Charlene trudno powiedzieć, że jest usłane różami. Dużo w nim poświęceń i samotności. Przypomnijmy: w wieku 29 lat Charlene Wittstock ogłosiła, że jej kariera pływacka dobiegła końca. Oficjalnym powodem miała być kontuzja, nieoficjalnie mówiło się o tym, że to decyzja, do jakiej zmuszona jest, wiążąc się z arystokratą. W życiu księżnej Charlene szybko jednak pojawił się małżeński kryzys. Wobec księcia Alberta II padły zarzuty o liczne romanse (faktycznie uznał ojcostwo dwójki pozamałżeńskich dzieci). Para książęca widywana była razem rzadko, a media pisały o Charlene "najsmutniejsza księżna świata". W 2021 roku księżna Charlene zniknęła – podjęła leczenie w luksusowym ośrodku zamkniętym w Szwajcarii i na dłuższy czas wycofała się z pełnienia obowiązków. Ostatnio jednak częściej pojawia się publicznie u boku męża, za każdym razem wzbudzając zachwyt fanów.

Redakcja Vogue.pl
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Księżna Charlene w modnych kozakach daje lekcję królewskiego stylu w wersji na co dzień 
Proszę czekać..
Zamknij