Znaleziono 0 artykułów
14.06.2024

Księżna Kate w osobistej wiadomości potwierdza powrót do pełnienia oficjalnych obowiązków

14.06.2024
(Fot. Getty Images)

Jeszcze dwa tygodnie temu udział księżnej Kate w paradzie wojskowej Trooping the Colour stał pod znakiem zapytania ze względu na stan jej zdrowia. Wieczorem w piątek 14 czerwca żona księcia Williama podzieliła się ze światem nowym portretem i opowiedziała o chemioterapii, której się aktualnie poddaje. Potwierdziła także, że razem z rodziną pokaże się na królewskiej, urodzinowej paradzie wojska oraz wraca do pełnienia oficjalnych obowiązków.

- Brak mi słów, żeby opisać ilość wsparcia, którą otrzymałam w wiadomościach w ciągu ostatnich miesięcy. Pomogły one mi i Williamowi w jednym z najtrudniejszych momentów w naszym życiu – napisała na oficjalnym koncie na Instagramie księżna Kate. Trzy miesiące temu przyszła królowa wyznała, że wykryto u niej nowotwór i poddaje się chemioterapii. W związku z tym musiała zrezygnować z pełnienia oficjalnych funkcji i poświęcić się walce o zdrowie. Przez ten czas temat księżnej Kate i jej stanu był jedną z najważniejszych kwestii dla Brytyjczyków.

Księżna Kate pojawi się z rodziną obok króla Karola III na ważnej uroczystości – paradzie wojskowej Trooping the Colour

Media przez kilka ostatnich tygodni spekulowały na temat zbliżającej się wojskowej parady Trooping the Colour i obecności na niej poszczególnych członków rodziny królewskiej. Do tej pory pałac Buckingham potwierdził, że król Karol III 15 czerwca pojawi się na obchodach. Udział w uroczystości księżnej Kate stał jednak pod znakiem zapytania, aż do dziś. – Nie mogę się doczekać udziału w wojskiej paradzie z okazji urodzin króla, podczas której będę towarzyszyć mojej rodzinie. Mam zamiar też wziąć udział w kilku oficjalnych spotkaniach w ciągu lata, ale jednocześnie wiem, że nie jestem jeszcze w pełni zdrowa – napisała żona księcia Williama i w osobistej wiadomości opowiedziała o doświadczeniu chemioterapii.

Żona księcia Williama szczerze o chemioterapii i stanie swojego zdrowia

– Robię postępy, ale jak każdy, kto przechodzi chemioterapię, wiem, że są dobre i złe dni. W te złe czujesz się słaby, zmęczony i musisz dać swojemu ciału odpocząć. Ale w te dobre, kiedy czujesz się silny, chcesz wykorzystać to uczucie w pełni – wyznała księżna Walii i dodała: – Moje leczenie trwa i potrwa jeszcze kilka miesięcy. W dni, w które czuję się wystarczająco dobrze, z przyjemnością angażuję się w życie szkolne, robię rzeczy, które dodają mi energii, i powoli zaczynam pracować z domu. 

Jak widać, księżna Kate jest gotowa, żeby małymi kroczkami wrócić do pełnienia oficjalnych obowiązków także poza domem.

Redakcja Vogue.pl
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Księżna Kate w osobistej wiadomości potwierdza powrót do pełnienia oficjalnych obowiązków
Proszę czekać..
Zamknij