Znaleziono 0 artykułów
12.02.2024
Artykuł partnerski

Molekularna rewolucja w odbudowie włosów

12.02.2024
Fot. Materiały prasowe

Za sprawą mediów społecznościowych staliśmy się ekspertami od włosów. Dzięki temu możemy coraz bardziej precyzyjnie określić ich potrzeby, a także dostosować rutynę pielęgnacyjną. Co za tym idzie – wymagamy od naszych kosmetyków coraz więcej. Doskonale wie o tym marka LOréal, która od lat łączy siły z naukowcami, by tworzyć specjalistyczne kosmetyki dostępne dla każdego. Tym razem, za sprawą linii Absolut Repair Molecular, rewolucja w odbudowie włosów odbędzie się na poziomie molekularnym.

Pielęgnacja włosów: Od ewolucji do rewolucji

Na przestrzeni ostatnich lat nasze podejście do pielęgnacji włosów uległo diametralnej zmianie. Przyczyniły się do tego Instagram, TikTok i YouTube, za pośrednictwem których konsumenci dzielą się swoimi doświadczeniami. Jednak największym źródłem wiedzy nadal pozostają profesjonalni styliści, których odwiedzamy w salonach. To dzięki nim zwiększa się świadomość o potrzebach naszych włosów, a w efekcie postępuje specjalizacja w rozwiązywaniu ich problemów nie doraźnie, lecz długofalowo. Ewolucja naszego myślenia o pielęgnacji włosów przeszła od koncentracji na uszkodzeniach powierzchniowych do próby odbudowy uszkodzeń wewnętrznych. Naprawa powierzchni włosa to dziś już za mało. Kluczowe stało się odwrócenie uszkodzeń wewnątrz najgłębszej struktury włosa. Sposób, w jaki osiągniemy zamierzony efekt, jest prawdziwą rewolucją. Ta miała miejsce w laboratoriach LOréal Professionnel Paris.

Absolut Repair Molecular – linia LOréal Professionnel Paris do zadań specjalnych

Zespół naukowców LOréal Professionnel Paris połączył siły z profesjonalistami z Brazylii, Francji i ze Stanów Zjednoczonych, by stworzyć gamę produktów, które realnie odbudują strukturę zniszczonych włosów, a nie zamaskują ich niedoskonałości. Dzięki zaawansowanym badaniom dokonali przełomu, który stał się odpowiedzią na potrzeby stylistów oraz ich klientek i klientów.

Fot. Materiały prasowe

Dlaczego eksperci skupili się właśnie na molekułach włosów, czyli strukturach położonych najgłębiej? Odpowiedź jest bardzo prosta: postanowili podejść do zadania na podobnej zasadzie, jak robią to w przypadku pielęgnacji skóry. Nasze włosy zbudowane są ze struktury molekularnej, którą tworzą peptydy. Peptydy to kombinacja wielu aminokwasów połączonych wiązaniami peptydowymi. Nawet najmniejsze uszkodzenie owych łańcuchów ma widoczny wpływ na kondycję włosów. Niestety, aby przywrócić im właściwą strukturę, nie wystarczy tylko uzupełnienie peptydów, gdyż ich komponenty są zbyt duże, by udało się wprowadzić je z powrotem.

Przełomem okazało się badanie naukowców LOréal Professionnel Paris, którzy zdołali rozdzielić cząsteczki peptydów, dzięki czemu ich komponenty mogą wniknąć do włókien włosów. Na bazie tego odkrycia do gamy produktów Absolut Repair Molecular wprowadzili niezwykle skoncentrowane połączenie pięciu aminokwasów oraz komponenty peptydów do 2 proc., a w przypadku koncentratu – do 3 proc. To właśnie za ich sprawą możemy uzupełnić utracone aminokwasy oraz zregenerować i odbudować strukturę molekularną włosa. Testy przeprowadzone z użyciem całej gamy produktów dowiodły, że regularne ich stosowanie może naprawić uszkodzenia powstałe nawet do dwóch lat wcześniej.

Pionierskie kosmetyki Absolut Repair Molecular od LOréal Professionnel Paris

Pierwszy produkt z gamy Absolut Repair Molecular od LOréal Professionnel Paris to koncentrat dostępny wyłącznie w profesjonalnych salonach fryzjerskich. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii zawiera 3 proc. peptydów oraz pięć aminokwasów, co sprawia, że koncentrat nie tylko uzupełnia strukturę molekularną włosów, lecz także wzmacnia ich rdzeń. Włosy będą w odczuwalny sposób wygładzone i łatwiejsze w rozczesywaniu. To produkt, który zapewni naszej grzywie błyskawiczną transformację.

Fot. Materiały prasowe

Kolejnym krokiem w pielęgnacji Absolut Repair Molecular jest szampon. Ten bardzo przyjemny w stosowaniu kosmetyk oczyszcza włosy, ułatwia rozczesywanie oraz sprawia, że stają się one bardziej elastyczne, sprężyste i odżywione, a w efekcie – silniejsze.

Fot. Materiały prasowe

Serum do spłukiwania Absolut Repair Molecular regeneruje zewnętrzną część włosa, ale przede wszystkim wnika do środka, wzmacniając go po sam rdzeń. Dzięki temu produktowi nasze loki odzyskają elastyczność i sprężystość, a efekt jego stosowania przyniesie spektakularne korzyści. Włosy będą pełne blasku i wygładzone.

Fot. Materiały prasowe

Maska Absolut Repair Molecular jest niezbędnym krokiem w kompleksowej pielęgnacji regenerującej LOréal Professionnel Paris. Za sprawą delikatnej konsystencji błyskawicznie wnika w głąb włókien włosów, dogłębnie je odbudowując i wzmacniając. Włosy nie tylko odzyskają zdrowy wygląd i przestaną się puszyć, lecz także otrzymają zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi, które są źródłem ich uszkodzeń. Dodatkowo maska zabezpiecza włosy przed temperaturą do 230 stopni Celsjusza.

Gama Absolut Repair Molecular to ratunek dla każdego typu włosów

Kolejna dobra wieść jest taka, że produkty z linii Absolut Repair Molecular są odpowiednie dla każdego rodzaju włosów. Działają wewnętrznie, przywracają elastyczność i sprężystość. Z kolei działanie zewnętrzne sprawi, że włosy będą bardziej odporne i wytrzymałe, miękkie w dotyku, nabiorą blasku, ich kolor się pogłębi, a końcówki przestaną się rozdwajać.

Ewelina Kołodziej
Proszę czekać..
Zamknij