Znaleziono 0 artykułów
30.12.2022

Podsumowanie 2022 r.: Najpopularniejsze seriale na Netfliksie

30.12.2022
Fot. Materiały prasowe Netflix

Rok 2022 obfitował w wiele wyczekiwanych serialowych premier na platformie Netflix. W maju zadebiutowała czwarta część „Stranger Things”, w czerwcu pojawił się szósty sezon „Peaky Blinders”, a zaledwie miesiąc temu premierę miał serial „Wednesday” Tima Burtona. Co najchętniej oglądali w mijającym roku Polacy? Streamingowy gigant opublikował ranking dziesięciu najpopularniejszych seriali. Nie obyło się bez zaskoczeń.

Netflix regularnie publikuje tygodniowe i miesięczne zestawienia w czterech kategoriach, podając najchętniej oglądane produkcje, bazując na liczbie godzin, które abonenci poświęcili na dany tytuł. PlumResearch, firma mierząca oglądalność platform streamingowych, udostępniła niedawno portalowi Wirtualnemedia.pl dane, z których dowiadujemy się, jakie produkcje cieszyły się największą popularnością w mijającym roku.

Bezkonkurencyjny okazał się w Polsce czwarty sezon „Stranger Things", który obejrzało łącznie 3,7 mln widzów. Tuż za nim znalazł się serial „Wednesday” z Jeną Ortegą w roli głównej, który zgromadził 2,67 mln widzów. Trzecim najchętniej oglądanym serialem przez Polaków była „Wielka Woda”. Ten sześcioodcinkowy dramat katastroficzny, inspirowany wydarzeniami z okresu powodzi tysiąclecia, która nawiedziła Wrocław i jego okolice w 1997 r., obejrzało 2,67 mln abonentów. Rodzima produkcja odniosła sukces także za granicą. Był to najchętniej oglądany polski serial na świecie, który w samych Stanach Zjednoczonych zgromadził przed erkanami 7,98 mln widzów.

Fot. Materiały prasowe Netflix

Co jeszcze znalazło się na liście top. 10 najchętniej oglądanych seriali na Netfliksie w Polsce w 2022 roku? Na miejscu czwartym kontrowersyjna produkcja „Dahmer – Potwór: Historia Jeffreya Dahmera". Tuż za nią uplasował się amerykański serial „Turbulencje”. W rankingu znalazły się także: „Peaky Blinders" (1,75 mln), „Zachowaj spokój" (1,66 mln), „Psi patrol" (1,65 mln), „Bridgertonowie” (1,61 mln) i „The Crown" (1,59 mln).

Julia Lubecka
Proszę czekać..
Zamknij