Znaleziono 0 artykułów
29.12.2022

Polska produkcja w rankingu najpopularniejszych filmów 2022 r. na platformie Netflix

29.12.2022
Kadr z filmu „Furioza” (Fot. Materiały prasowe/Kino Świat)

Netflix opublikował ranking najpopularniejszych filmów 2022 roku, które można oglądać na platformie. Na liście dziesięciu produkcji nieanglojęzycznych znalazł się polski dramat „Furioza” w reżyserii Cypriana T. Olenckiego. Zwycięzcą okazał się norweski film przygodowy z Ine Marie Wilmann w roli głównej – „Troll”.

Netflix przygotował podsumowanie najpopularniejszych filmów anglojęzycznych i nieanglojęzycznych 2022 roku. Listy powstały na podstawie wyników oglądalności w ciągu pierwszych 28 dni od premiery i liczby godzin, którą widzowie spędzili na wyświetlaniu danej produkcji od 1 stycznia do 18 grudnia. W zestawieniu filmów nieanglojęzycznych znalazła się jedna polska produkcja – „Furioza" w reżyserii Cypriana T. Olenckiego, która na Netfliksie zadebiutowała 1 kwietnia. Produkcja znalazła się na 10. miejscu w rankingu, a jej fabuła skupia się na losach trójki przyjaciół, których rozdzieliły wydarzenia z przeszłości. W filmie wystąpili m.in. Mateusz Damięcki, Mateusz Banasiuk i Weronika Książkiewicz. Platforma już zapowiedziała, że polska produkcja doczeka się dwóch kontynuacji. Najpopularniejszym filmem nieanglojęzycznym okazał się natomiast „Troll”, za którego reżyserię odpowiada Roar Uthaug. Na liście znalazły się także: „Na Zachodzie bez zmian", „Czarny krab", „Przez moje okno", „Nieobliczalni 2", „Miłość dla dorosłych", „Carter", „Nazywam się Vendetta", „Restless".

Kadr z filmu „Furioza” (Fot. Materiały prasowe/Kino Świat)

Najpopularniejszym anglojęzycznym filmem na platformie okazała się natomiast szpiegowska produkcja z Ryanem Goslingiem w roli głównej – „Gray Man”. Za jego realizację odpowiedzialni byli bracia Russo, którzy wcześniej pracowali przy takich produkcjach jak „Avengers: Koniec gry” czy „Kapitan Ameryka: Zimowy żołnierz”. W rankingu Netfliksa znalazły się również: „Projekt Adam", „Purpurowe serca", „Rzut życia", „Oszust z Tindera", „Morska bestia", „Enola Holmes 2", „Powrót do liceum", „Człowiek z Toronto", „Dzienna zmiana”.

Julia Lubecka
Proszę czekać..
Zamknij