Znaleziono 0 artykułów
23.07.2021

Love Stories: Sienna Miller i Jude Law

23.07.2021
Fot. Getty Images

Sienna Miller i Jude Law poznali się na planie filmu „Alfie” w 2003 r. 35-letni aktor (kilka lat wcześniej nominowany do Oscara za „Utalentowanego pana Ripleya) miał żonę, trójkę dzieci i opinię playboya.

Młodsza o ponad dekadę aktorka, występująca wcześniej w mało ambitnych serialach, straciła dla niego głowę. Dla Sienny to była pierwsza miłość, Jude dla niej zostawił żonę, Sadie Frost. W „Alfiem” aktor zagrał siebie – słodkiego drania, któremu wszystko uchodzi na sucho. Ale Sienna była głucha na ostrzeżenia.

Razem wprowadzili się do apartamentu w ekskluzywnej londyńskiej dzielnicy Primrose Hill, niedaleko domu, w którym mieszkała jego rodzina. Sienna błyszczała na czerwonych dywanach w kreacjach projektu przyjaciela, ówczesnego dyrektora kreatywnego marki Burberry, Christophera Baileya, pozowała do okładek „Vogue’a”, „Interview”, „Elle”, „Harper’s Bazaar”, lansowała trendy lat 2000. Miłość przypieczętowały zaręczyny. Jude oświadczył się Siennie na Gwiazdkę 2004 r., niecały rok po tym, jak się poznali. Sienna w wywiadach opowiadała o weselnych planach. Wkrótce zaczęły się awantury – o datę ślubu i powiększenie rodziny. Pół roku później Sienna znów była singielką.

Zerwane zaręczyny

Latem 2005 r. Jude Law wyjechał do Nowego Orleanu kręcić film „Wszyscy ludzie króla”. Jak zwykle zabrał na plan dzieci. Sienna została w Londynie, gdzie występowała w szekspirowskiej sztuce „Jak wam się podoba”. Pewnego wieczoru wybiegła ze sceny z płaczem. Kiedy Jude wrócił do Londynu, zaprosił Siennę na rodzinny spacer do parku. Jedno z dzieci poinformowało narzeczoną taty, że ten spał w jednym łóżku z ich nianią. Po powrocie ze spaceru Sienna spakowała walizki, zostawiła pierścionek zaręczynowy i wyprowadziła się do matki. Niania Daisy Wright nie zamierzała milczeć. – Po raz pierwszy kochaliśmy się na stole bilardowym. Dawał mi rozkosz jak prawdziwy mistrz sztuki miłosnej. Prosił mnie, żebym nikomu nic nie mówiła. Nie mówiłam, dopóki nie wygadały się dzieci Jude’a, które nas widziały – opowiadała. Kiedy pikantne szczegóły romansu wyciekły do tabloidu „News of the World”, Law wydał oficjalne oświadczenie. Ze łzami w oczach przyznał się do romansu, przepraszając narzeczoną i rodzinę. Sienna nie chciała mu wybaczyć. – Niech Daisy uważa. Niecierpliwie wyglądam dnia, kiedy nasze ścieżki znów się skrzyżują. Mam nadzieję, że na siebie nie wpadniemy w ciemnej uliczce – mówiła. Daisy nie pozostała jej dłużna. W jednym z tabloidów nazwala Siennę niedojrzałą dziewczyną, którą interesują wyłącznie imprezy. Nie kryła uwielbienia dla Jude’a, jej zdaniem największego aktora na świecie. – On pragnie życia domowego i spokojnego otoczenia, w którym mógłby się przygotowywać do swoich ról. Związek z Sienną musiał skończyć się łzami. Ja go nadal kocham. Myślę, że to był mężczyzna dla mnie – mężczyzna, z którym mogłabym wieść spokojne życie i mieć dzieci. Nie mam natury imprezowiczki, jak Sienna. Pragnę tych samych rzeczy, których pragnie Jude – przekonywała Daisy.

Jude Law i Sienna Miller / Getty Images

Chwilę później Jude i Sienna na chwilę do siebie wrócili. Rozstali się oficjalnie w 2006 r. Law ponoć romansował wówczas z Lily Cole, Scarlett Johansson i Lindsay Lohan. Plotkowano też, że wrócił do byłej żony. Sienna czas po rozstaniu opisywała jako jeden z najtrudniejszych w życiu. W 2008 r. zaczęła się spotykać z aktorem Balthazarem Gettym, wówczas mężem projektantki Rosetty Getty. Parę przyłapano na jachcie na Capri. Kiedy w prasie ukazały się jej zdjęcia topless, pozwała brytyjską agencję Big Pictures. Dostała odszkodowanie w wysokości 80 tys. dolarów. Jude pozazdrościł Getty’emu – w 2009 r. on i Sienna znów byli razem.

Jude Law i Sienna Miller / Getty Images

Niewłaściwy moment w życiu

Jedni twierdzili, że wygrało prawdziwe uczucie, inni uważali, że miłość jest ślepa. Przed powrotem Jude spłodził dziecko modelce Samancie Burke. Tłumaczył, że w ogóle jej nie pamięta, bo był zbyt pijany. Mimo to, Sienna w wywiadzie dla „Vogue’a” przekonywała, że nigdy nie przestała kochać Lawa. W 2010 r. ponownie się zaręczyli, a już w lutym 2011 r. ogłosili definitywne rozstanie.

Po latach Sienna i Jude przyznali, że spotkali się w niewłaściwym momencie. On był świeżo po rozstaniu z żoną, ona dopiero zaczynała karierę. Sienna ucierpiała na związku z Jude'em – widziano w niej dziewczynę gwiazdora, a nie poważną aktorkę. Prywatnie związała się z Tomem Sturridge’em, z którym ma dziewięcioletnią córeczkę Marlowe. Dziecko nie uchroniło ich przed rozstaniem. Jude doczekał się piątki dzieci z trzema kobietami – najmłodszą córeczką Adę ma z psycholożką Philippą Coan, z którą w 2019 r. wziął ślub. Sienna Miller jest obecnie związana z biznesmenem Archiem Keswickiem, który w 2019 r. znalazł się na opublikowanej przez magazyn „Tatler” liście 50 najbardziej pożądanych kawalerów. Prasa już nazywa tych dwoje nową it couple.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij