Znaleziono 0 artykułów
13.10.2021

Love Stories. Reese Witherspoon i Ryan Phillippe

13.10.2021
Oscary 2006 /(Fot. Getty Images)

Na przełomie mileniów byli jedną z najgorętszych par Hollywood. Piękni, młodzi, zdolni i zakochani, bardzo szybko wzięli ślub i powitali na świecie dzieci. Dziś Reese Witherspoon i Ryan Phillippe zbyt wcześnie podjętą decyzję o założeniu rodziny zgodnie wymieniają jako przyczynę rozstania.

Choć wielu uważa, że pomiędzy Reese Witherspoon i Ryanem Phillippe'em zaiskrzyło na planie „Szkoły uwodzenia” (1999), ich związek zaczął się dwa lata wcześniej. To była miłość od pierwszego wejrzenia. W jednym z wywiadów aktor wyznał, że wybrał się ze znajomą na przyjęcie z okazji 21. urodzin Reese skuszony perspektywą darmowych drinków. W pewnym momencie ktoś podszedł do niego i przedstawił mu solenizantkę. Reese wspominała, że chwila, w której poznała Ryana, przypominała scenę z romantycznej komedii dla nastolatków: – Nie wiem, co we mnie wtedy wstąpiło, może zawiniło siedem Midori Sour, ale powiedziałam do niego: Chyba jesteś moim urodzinowym prezentem! Wtedy wydawało mi się to fajne, ale dziś myślę, że było strasznie żenujące.

Reese Witherspoon i Ryan Phillippe: Młodzi małżonkowie, młodzi rodzice

Wkrótce po tamtym wieczorze Reese i Ryan zaczęli się spotykać, a kiedy zagrali zakochanych w „Szkole uwodzenia”, byli już zaręczeni. W uwspółcześnionej wersji „Niebezpiecznych związków” Phillippe wcielił się w rozpieszczonego, wyrachowanego bogatego chłopaka, Sebastiana Valmonta. Witherspoon zagrała Anette Hargrove — na pozór delikatną dziewczynę z dobrego domu, która okazuje się silniejsza od zepsutych rówieśników.

Z córką Avą na planie Legalnej Blondynki /(Fot. Getty Images)

Kilka miesięcy po premierze filmu, 5 czerwca 1999 r., Reese Witherspoon i Ryan Phillippe powiedzieli sobie „tak” podczas uroczystości na Old Wide Awake Plantation w pobliżu Charleston w Południowej Karolinie. Reese była w zaawansowanej ciąży.

9 września 1999 r. przyszła na świat Ava Elizabeth Phillippe. Córka aktorów otrzymała imię na cześć gwiazdy Hollywood, Avy Gardner. Cztery lata później urodził się Deacon Reese Phillippe. W programie „The Drew Barrymore Show” Reese Witherspoon opowiadała, że choć dziś cieszy się, że ma dwójkę dorosłych dzieci, na początku była przerażona wczesnym macierzyństwem i nie poradziłaby sobie bez wsparcia rodziny. – Zaszłam w ciążę w wieku 22 lat. Nie miałam pojęcia, jak pogodzić rodzinę z pracą. Moja rada? Po prostu próbuj – mówiła.

W filmie Szkoła uwodzenia /(Fot. Getty Images)

Reese Witherspoon i Ryan Phillippe: Koniec miłości

Wczesne macierzyństwo nie zaszkodziło karierze Reese Witherspoon. Aktorka pięła się po szczeblach kariery — po roli w „Legalnej blondynce” zyskała status gwiazdy. Za występ w melodramacie o burzliwym związku Johnny’ego Casha i June Carter — „Spacer po linie” — została uhonorowana Oscarem. Tymczasem kariera jej męża utknęła w martwym punkcie. Ryan Phillippe nie zdołał się pozbyć etykietki bożyszcza nastolatek, twórcy nie mieli na niego pomysłu.

Byli małżonkowie nie uważają, że dysproporcje w sukcesach były przyczyną rozstania. Nie komentują również informacji, że był nią romans, w jaki na planie filmu „Stop Loss” Phillippe miał wdać się z partnerującą mu aktorką Abbie Cornish. – Nie jestem ideałem, ale nie jestem winny wielu rzeczy, o które obecnie się mnie oskarża. Moim priorytetem zawsze było bezpieczeństwo mojej rodziny — powiedział aktor w oświadczeniu wydanym w chwili, gdy świat obiegła wiadomość o tym, iż Reese Witherspoon złożyła papiery rozwodowe.

Złote Globy 2010 /(Fot. Getty Images)

Rozstali się w 2007 r. Ryan Phillippe usiłował odzyskać miłość i zaufanie żony, ale Reese była nieugięta. – Ryan bardzo tęskni za Reese. Ciągle do niej dzwoni i zapewnia, że nigdy nie kochał nikogo tak bardzo, jak ją – mówił magazynowi „Life & Style” znajomy aktora. Jednak krótko po tym, jak rozwód został sfinalizowany, Ryan Phillippe i Abbie Cornish zaczęli się oficjalnie spotykać.

Reese Witherspoon odnosiła kolejne sukcesy. W grudniu 2010 r. w hollywoodzkiej Alei Sław odsłonięto gwiazdę z jej nazwiskiem. To, że towarzyszyły jej wówczas tylko dzieci, definitywnie ucięło spekulacje, jakoby Reese i Ryan mieli do siebie wrócić. Dla dobra dzieci utrzymywali jednak przyjacielskie relacje i dzielili się opieką nad nimi.

Reese Witherspoon i Ryan Phillippe: Po rozstaniu

Ryan Phillippe ostatnio na ekranie pojawił się w 2018 r. w serialu sensacyjnym „Shooter”. Aktor ma też swoją firmę i zajmuje się działalnością charytatywną. Reese Witherspoon jest jedną z najbardziej wpływowych kobiet w Hollywood. Była pomysłodawczynią i producentką serialowego hitu „Wielkie kłamstewka”. Firma producencka Reese, „Hello Sunshine”, odpowiadająca też m.in. za serial „The morning show” z Jennifer Aniston w roli głównej, została w sierpniu tego roku sprzedana za 900 mln dolarów.

W 2006 roku /(Fot. Getty Images)

W 2011 r. Reese ponownie wyszła za mąż — jej wybrankiem został agent artystyczny Jim Toth. – Życzę matce moich dzieci wyłącznie tego, co najlepsze — mówił wówczas Ryan w „US Weekly”.  We wrześniu 2012 r. na świat przyszedł syn Reese Witherspoon i Jima Totha — Tennessee.

W 2015 r. Ryan Phillippe zdradził, co było prawdziwym powodem jego rozstania z Reese. W programie Larry’ego Kinga Ryan powiedział: – Problemem był nasz wiek. Byliśmy po prostu zbyt młodzi. Dodał, że w połączeniu z presją mediów i fanów, zrodziło to problemy, które z czasem stały się niemożliwe do rozwiązania. Dwa lata później, w programie „Lorraine”, Reese Witherspoon innymi słowami powiedziała to samo: – Wyszłam za mąż, gdy miałam 23 lata. Gdy skończyłam 27 lat, miałam już dwoje dzieci. Niczego bym nie zmieniła. Ale uważam, że czasami dobrze jest najpierw poznać siebie. Powiedziałam córce, że w wieku 25 lat zaczynamy znać siebie samych trochę lepiej.

 

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij