Znaleziono 0 artykułów
03.04.2024

Oaza spokoju w sercu Karkonoszy

03.04.2024
Hotel Bergo Resort & Spa w Karkonoszach (Fot. Materiały prasowe)

Tuż obok największej stacji narciarskiej pod Szrenicą powstał luksusowy hotel Bergo Resort & Spa. Położony w otulinie drzew, komponuje się z leśnym otoczeniem, zachęcając do relaksu i eksploracji pobliskich terenów.

Znajdujący się w Szklarskiej Porębie pięciogwiazdkowy hotel Bergo Resort & Spa to miejsce stworzone z myślą o sile natury. Otoczony górami i lasem, jest ostoją dla osób, które pragną uciec od zgiełku miasta. Czyste powietrze, drzewa i szum górskiego potoku sprawiają, że bliskość przyrody towarzyszy gościom przez cały pobyt. Położenie w samym sercu gór zachwyci zaś tych, którzy cenią sobie sport i aktywny wypoczynek.

Bergo Resort & Spa wpisuje się w górski krajobraz, a jego projekt ma wymiar symboliczny. Wnętrza hotelu zainspirowały średniowieczna legenda o Duchu Gór i granitowy twardziel skalny, który znajduje się tuż przed obiektem. Kamienne motywy nawiązujące do skały, drewniane akcenty i rozmaita roślinność w częściach wspólnych doskonale korespondują z lokalizacją obiektu. We wnętrzach 140 pokoi i apartamentów dominuje styl industrialny. Dbałość o szczegóły widoczna jest również na zewnątrz. Tworząc fasadę hotelu, wykorzystano elementy architektury lokalnej.

Hotel Bergo Resort & Spa w Karkonoszach (Fot. Materiały prasowe)

Sercem hotelu jest restauracja, której koncept bazuje na połączeniu staropolskiej i regionalnej kuchni z nowoczesnymi trendami sztuki kulinarnej. Dania oparte na lokalnych produktach pozwalają odkryć charakterystyczne dla tego regionu smaki kuchni kresowej i śląskiej.

Szklarska Poręba to sportowe centrum Karkonoszy. Tym, co przyciąga turystów zarówno latem, jak i zimą, są rozmaite możliwości aktywnego spędzania czasu. Od pieszej turystyki górskiej, jazdy na rowerze, narciarstwa po morsowanie czy jogę na świeżym powietrzu. Odnajdą się tu fani klasycznych dyscyplin sportowych, ale również ci, którzy preferują niestandardowe propozycje. Odpowiadając na potrzeby gości, którzy pragną zadbać o kondycję fizyczną, hotel oferuje siłownię, wypożyczalnię rowerów oraz otwartą w sezonie zimowym narciarnię. Natomiast dla tych, który szukają relaksu, dostępna jest strefa Wellness i Spa z autorskimi zabiegami oraz rytuałami dla ciała. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Wiktoria Melaniuk
Proszę czekać..
Zamknij