Znaleziono 0 artykułów
21.03.2020

LVMH produkuje maski chirurgiczne dla francuskich szpitali

21.03.2020
(Fot. Getty Images)

W poniedziałek świat obiegła informacja, że francuski koncern będzie produkował antybakteryjne środki do rąk. Na tym jednak nie kończy. We francuskich szpitalach brakuje masek chirurgicznych, więc LVMH zamierza dostarczyć dla personelu medycznego 40 milionów masek, które zostaną wyprodukowane w Chinach.

W obliczu pandemii w wielu krajach dotkniętych koronawirusem zaczyna brakować medycznej odzieży ochronnej, a przede wszystkim masek lekarskich. Jednym z krajów, który powoli cierpi z powodu ich niedoboru, jest Francja. W sobotę, 21 marca koncern LVMH ogłosił, że zamierza zaopatrzyć francuskie szpitale w ciągu najbliższych tygodni w 40 milionów masek.

Zgodnie z informacją prasową, 10 milionów masek, które korporacja już zamówiła u chińskiego dystrybutora, ma być dostarczonych w przeciągu kilku najbliższych dni. Koszt pierwszego zamówienia, które poniósł koncern Bernarda Arnaulta, wyniósł 5 milionów euro. 

To kolejna inicjatywa podjęta przez francuskiego giganta, do którego należą takie marki luksusowe jak Louis Vuitton, Dior, Fendi, a także Moët & Chandon, Hennessy i Sephora. W miniony poniedziałek koncern ogłosił, że w swoich trzech fabrykach perfum będzie produkował antybakteryjne środki do rąk, które również trafią francuskich szpitali.

Katarzyna Pietrewicz
Proszę czekać..
Zamknij