Znaleziono 0 artykułów
16.03.2020

LVMH produkuje środki do dezynfekcji

16.03.2020
Bernard Arnault, dyrektor wykonawczy LVMH (Fot. Christophe Morin/IP3/Getty Images)

W obliczu pandemii koronawirusa w swoich trzech fabrykach perfum koncern będzie produkował antybakteryjne środki do rąk, które potem trafią do francuskich szpitali.

W fabrykach, gdzie na co dzień powstają kosmetyki i perfumy Guerlain, Givenchy czy Dior, w najbliższym czasie będą produkowane żele antybakteryjne dla 39 publicznych szpitali w Paryżu. Taką propozycję LVMH złożyło w sobotni wieczór, a pierwsza partia ma być gotowa jeszcze w tym tygodniu. Produkcja będzie trwała „tyle, ile będzie to konieczne”, a środki mają być oddawane szpitalom bez opłaty.

Rzeczniczka paryskich szpitali mówi, że ich zasoby jeszcze się nie skończyły, ale są mocno naruszone, dodała też, że inne firmy również wyraziły chęć pomocy. We Francji chorych jest już ponad pięć tysięcy osób, a zmarło 120. Zamknięte są restauracje, kawiarnie oraz duże sklepy.

LVMH to jedna z największych francuskich korporacji. Do portfolio koncernu należą takie marki luksusowe jak Louis Vuitton, Dior, Fendi, a także Moët & Chandon, Hennessy i Sephora. Tylko w ostatnim roku korporacja włączyła do swojego portfolio Stellę McCartney, markę luksusowych hoteli Belmond oraz niezwykle dochodowe brandy Rihanny, czyli Fenty i Fenty Beauty. Najnowszym dodatkiem do grupy jest Tiffany & Co.

Weronika Wachowicz
Proszę czekać..
Zamknij