Znaleziono 0 artykułów
19.01.2023

Madonna w projektach Katarzyny Konieczki

19.01.2023
Madonna (Fot. Getty Images)

Katarzyna Konieczka ma na koncie współpracę z Lady Gagą, Fergie czy fotografem Davidem LaChapelle’em. Teraz do grona jej fanek dołączyła Madonna, która w projektach polskiej kostiumografki zapozowała do sesji okładkowej specjalnego wydania „Vanity Fair” – „Icon Issue”.

2023 rok należy do Madonny. Amerykańska artystka świętowała niedawno czterdziestolecie swojej kariery, a 17 stycznia ogłosiła za pomocą mediów społecznościowych, że rusza w nową trasę koncertową, którą nazwała „The Celebration”. Następnego dnia „Vanity Fair” opublikowało swój pierwszy europejski numer specjalny „Icon Issue” – efekt współpracy włoskiej, francuskiej i hiszpańskiej edycji magazynu. Jego gwiazdą została właśnie Madonna.

Królowa popu udzieliła wywiadu redaktorowi Simone’owi Marchettiemu, a także zapozowała przed obiektywem fotograficznego duetu Luigi & Iango. Wystylizowana przez Beę Åkerlund gwiazda miała na sobie ubrania m.in. Gucci, Jeana-Paula Gaultiera i Johna Galliano dla Maison Margieli, a także gorset Katarzyny Konieczki. Widoczne na okładce magazynu nakrycie głowy przypominające koronę, które nosi Madonna, to również projekt polskiej kostiumografki.

Katarzyna Konieczka to mieszkająca w Sopocie absolwentka Międzynarodowej Szkoły Kostiumografii i Projektowania Ubioru (dyplom z wyróżnieniem za kolekcję „The Cell”). Zdjęcia jej projektów ukazywały się w wielu prestiżowych magazynach mody, m.in. brytyjskim, holenderskim i włoskim wydaniach „Vogue’a”. Awangardowe kreacje Konieczki nosiły już takie gwiazdy jak Lady Gaga i Fergie, a sama kostiumografka została uznana przez kuratorów wystawy w Arnhem za jedną z najlepiej rokujących projektantek i znalazła się w gronie 11 osób wybranych z całego świata jako „coming designer”.

Julia Lubecka
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Madonna w projektach Katarzyny Konieczki
Proszę czekać..
Zamknij