Znaleziono 0 artykułów
21.12.2019

Magia filmów o świętach

21.12.2019
Tydzień w popkulturze / Materiały prasowe

W trzecim odcinku podcastu „Tydzień w popkulturze”, dostępnego w wersji premium aplikacji mobilnej „Vogue Polska”, Anna Konieczyńska pyta krytyczkę filmową Klarę Cykorz, dlaczego „Kevin sam w domu” nigdy się nam nie znudzi.

Rodzinny seans świątecznych klasyków stał się gwiazdkowym rytuałem na równi z wigilijną wieczerzą, śpiewaniem kolęd i rozpakowaniem prezentów. Co roku w polskich domach goszczą Kevin, bohaterowie „To właśnie miłość” i „Holiday”.

W trzeciej odsłonie podcastu „Tydzień w popkulturze” Anna Konieczyńska rozmawia z krytyczką filmową Klarę Cykorz o fenomenie filmów o świętach. Ocenie poddawane są zarówno nieśmiertelne pozycje, takie jak „Cud na 34. ulicy”, jak również nowości serwowane przez platformy streamingowe oraz te do oglądania w kinach, m.in. „Last Christmas” z Emilią Clarke.

Dlaczego wciąż chcemy oglądać filmy, które znamy już na pamięć? Dlaczego stały się gwiazdkowym rytuałem? I wreszcie, jak nakręcić film, który stanie się kultowy? W „Tygodniu w popkulturze” Anna Konieczyńska i jej goście analizują zjawiska społeczne, przywołują osobowości show-biznesu i polecają nowości kulturalne.

Ten podcast, a także programy Hanny Rydlewskiej „Ciało ma głos”, „Depesza Niedenthala”, przygotowana przez redaktora naczelnego „Vogue Polska”, oraz „Kolacja z książką” Izy Bartosz, redaktor naczelnej wydawnictwa OsnoVa, są dostępne w wersji premium aplikacji mobilnej „Vogue Polska” oraz serwisie Storytel.

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij