Znaleziono 0 artykułów
10.02.2022

Małgorzata Szumowska nakręci film o żonie Fiodora Dostojewskiego

10.02.2022
Fot. Wojciech Strozyk/REPORTER/East News

Małgorzata Szumowska, polska reżyserka, scenarzystka i producentka filmowa, stworzy „Żonę hazardzisty”. Reżyserka będzie pracowała nad produkcją filmowego portretu Anny Snitkiny, żony wybitnego pisarza Fiodora Dostojewskiego

Szumowska w jednym z wywiadów powiedziała, że jako młoda awanturnicza Polka miała obsesję na punkcie Dostojewskiego, jego książek i wpływu, jaki miał na społeczeństwo. Nie dziwi więc, że zdecydowała się na taką tematykę swojego nowego filmu. Dwukrotna laureatka nagrody przyznawanej na Berlinale zdecydowała się na adaptację książki Andrew D. Kaufmana „The Gambler Wife: A True Story of Love, Risk, and the Woman Who Saved Dostoyevsky”. 

Historia przedstawia ważną w życiu Dostojewskiego kobietę – Annę Snitkinę – która uratowała pisarza przed klęską, wyciągając go z nałogu, jakim na pewnym etapie życia stał się hazard. Miłość, cierpliwość i zaangażowanie przyszłej żony okazały się jedynym lekarstwem. Kobieta, która wpłynęła na życie ukochanego, była pionierką w historii literatury Rosji. Założyła też własne wydawnictwo.

Produkcją filmu zajmie się Ilya Stewart z Hype Film wraz z polską firmą produkcyjną Nowhere. Producentami wykonawczymi będą natomiast Nick Shumaker z Anonymous i Elizaveta Chalenko z Hype Film.

Weronika Kochel
Proszę czekać..
Zamknij