Znaleziono 0 artykułów
22.10.2020

Pierwszy zwiastun do musicalu "The Prom"

22.10.2020
(Fot. materiały prasowe Netflix)

Kolejny po „Wielkich kłamstewkach” wspólny projekt Meryl Streep i Nicole Kidman to filmowa wersja broadwayowskiego musicalu, który zdobył siedem nominacji do nagród Tony. W nowej producji Ryana Murphy’ego pojawią się również Ariana Grande, Awkwafina, James Corden i Andrew Rannells. Premiera już 11 grudnia.

Meryl Streep i Nicole Kidman mają wiele wspólnego. Obie aktorki mają na koncie statuetkę Oscara i Emmy, niedawno pojawiły się ramię w ramię w nowym sezonie „Wielkich kłamstewek”, a teraz razem dołączyły do obsady filmowej adaptacji „The Prom”. W musicalu zobaczymy również Arianę Grande („Królowe krzyku”), Awkwafinę („Bajecznie bogaci Azjaci”), Jamesa Cordena („Masz talent!”) oraz Adrew Rannellsa („Dziewczyny”). Jest to nowy projekt Ryana Murphy’ego, znanego m.in. z „Glee” i „American Horror Story”.

 

„The Prom” to historia licealistki i lesbijki z konserwatywnego stanu Indiana, która chce wybrać się na bal maturalny ze swoją dziewczyną, jednak spotyka się z odmową ze strony szkoły. Razem z ekscentryczną grupą aktorów, którym od pewnego czasu nie wiedzie się najlepiej, decyduje się stawić opór niesprawiedliwości i wykluczeniu. Meryl Streep wcieli się w rolę aktorki Dee Dee Allen, na której „New York Times” nie pozostawił suchej nitki po ostatnim spektaklu, a Nicole Kidman zagra Angie Dickinson – weterankę sceny musicalowej.

(Fot. materiały prasowe Netflix)

Produkcja jest filmową adaptacją powieści Boba Martina i Chada Beguelina o tym samym tytule, która została przeniesiona na deski Broadwayu w 2016 r. Spektakl zdobył siedem nominacji do nagród Tony, w tym w kategorii najlepszy musical. Premiera filmu już 11 grudnia na Netfliksie.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij