Znaleziono 0 artykułów
07.05.2024

Nicole Kidman w spektakularnej sukni przywraca na MET Gali legendarny look z lat 50.

07.05.2024
Met Gala 2024: Nicole Kidman w spektakularnej kreacji Balenciagi (Fot. Getty Images)

Właśnie dla takich kreacji, jak zjawiskowa suknia Nicole Kidman, powstała MET Gala. Aktorka zachwyca za każdym razem, kiedy pojawia się na słynnym czerwonym dywanie na schodach Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku. Nie inaczej było w pierwszy poniedziałek maja 2024 roku – gwiazda założyła spektakularną balową suknię Balenciagi, którą przypomina legendarny look z lat 50. 

MET Gala 2024 wzbudzała emocje na długo przed tym, jak wieczorem 6 maja 2024 na schodach Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku zaczęły pojawiać się pierwsze gwiazdy w obłędnych kreacjach. Nic dziwnego, to w końcu wydarzenie zwane "Oscarami mody". Jedną z osób, od których nie można było oderwać oczu, była aktorka Nicole Kidman, która założyła specjalnię stworzoną na tę okazję suknię Balenciagi.

Nicole Kidman w balowej sukni w bieli i czerni jedną z najpiękniej ubranych gwiazd MET Gali 2024

Obecności Nicole Kidman na MET Gali 2024 nie można było nie zauważyć. Imponująca biało-czarna kreacja aktorki oddawała hołd historii domu mody Balenciaga. Suknia zainspirowana jest kreacją z 1951 roku zaprojektowaną przez samego mistrza Cristóbala Balenciagę. Do historii przeszła uwieczniona na zdjęciu Richarda Avedona. Teraz dwukolorowa suknia z gorsetową górą i pierzastym dołem, nawiązującym do flamenco, została stworzona dla Nicole przez dyrektora kreatywnego Balnciagi, Demnę.

Met Gala 2024: Nicole Kidman w spektakularnej kreacji Balenciagi (Fot. Getty Images)

Zjawiskowa kreacja Nicole Kidman od Balenciagi powstawała aż 1200 godzin

Temat przewodni MET Gali 2024 i tytuł wystawy, którą wydarzenie inauguruje, brzmi "Sleeping Beauties: Reawakening Fashion” i skupia się na tym, jak technologia może tchnąć nowe życie w ubrania, które są zbyt stare i delikatne, by mogły być jeszcze noszone. Nicole Kidman razem z Demną przywrócili do życia legendarny look z lat 50.

Zarówno pierwotna kreacja, jak suknia Kidman, mają biały podwójny gorset z jedwabnej satyny w połączeniu z długą rozkloszowaną spódnicą w czarnym kolorze. Wybór tych dwóch kolorów był nie tylko elegancki, ale i wyróżnił aktorkę spośród innych gwaizd w kolorowych, kwiatowych strojach. 

Stworzenie sukni Nicole Kidman na MET Galę zajęło 1200 godzin – z czego 800 godzin to skrupulatne układanie z organzy 3000 "piór", każde zostało przycięte, złożone, plisowane i ostatecznie ręcznie postrzępione. Dodatkowe 400 godzin poświęcono na przekształcenie dwóch oddzielnych elementów kreacji w jedną suknię. 

Met Gala 2024: Nicole Kidman z mężem Keithem Urbanem (Fot. Hunter Abrams)

MET Gala 2024: Nicole Kidman wie, że kreacje gwiazd to jedno, ale liczą się też dodatki

Suknia Nicole Kidman została uzupełniony subtelnymi, ale efektownymi dodatkami, w tym wyrazistymi kolczykami i bransoletką, które dodawały blasku stylizacji. Włosy aktorka zostawiła rozpuszczone, co na tegorocznej MET Gali było jednym z trendów.

Współpracując z Balenciagą, Nicole Kidman nie tylko pokazała swój osobisty styl, ale także wpisała się w temat tegorocznej MET Gali i uczciła dziedzictwo kultowego domu mody. 

Zobacz także:

Hela Kozak
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Nicole Kidman w spektakularnej sukni przywraca na MET Gali legendarny look z lat 50. 
Proszę czekać..
Zamknij