Znaleziono 0 artykułów
04.03.2022

Mila Kunis i Ashton Kutcher przekażą 3 mln dol. na rzecz Ukrainy

04.03.2022
Ashton Kutcher i Mila Kunis (Fot. Getty Images)

Urodzona w Czerniowcach w Ukrainie aktorka Mila Kunis i jej mąż Ashton Kutcher uruchamiają zbiórkę, by wesprzeć uchodźców. Chcą zebrać 30 mln dol., sami przekażą 3 mln dol.

Zawsze postrzegałam siebie jako dumną Amerykankę. Kocham wszystko to, co ten kraj uczynił dla mnie i dla mojej rodziny. Ale teraz, bardziej niż kiedykolwiek, jestem dumna z tego, że jestem Ukrainką – mówi na zamieszczonym na Instagramie nagraniu aktorka, która w wieku ośmiu lat wraz z rodziną wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. To, co wydarzyło się w Ukrainie, jest druzgocące. Na tym świecie nie może być miejsca na niesprawiedliwe atakowanie ludzi – dodaje.

Wraz z mężem, Ashtonem Kutcherem, uruchomili zbiórkę, by jak najszybciej dotrzeć z pomocą do uciekających przed wojną mieszkańców Ukrainy. Jak wyjaśnia aktor, głównym wyzwaniem jest teraz logistyka. – Potrzebujemy mieszkań i zaopatrzenia – mówi i zachęca do wpłat przez platformę crowdfundingową GoFundMe. Pieniądze trafią do dwóch organizacji: Flexport.org i Airbnb.org. Organizują one transport najpotrzebniejszych rzeczy do miejsc, gdzie teraz przebywają uchodźcy: do Polski, Rumunii, Mołdawii, Słowacji czy Węgier, oraz zapewniają im darmowe, krótkoterminowe mieszkania. Para chce zebrać 30 mln dol., sama zasiliła konto kwotą 3 mln dol.

Weronika Kochel
  1. Styl życia
  2. Społeczeństwo
  3. Mila Kunis i Ashton Kutcher przekażą 3 mln dol. na rzecz Ukrainy
Proszę czekać..
Zamknij