Znaleziono 0 artykułów
27.06.2021

Måneskin wspiera prawa osób LGBTQ+ w Polsce

27.06.2021
Fot. Getty Images

Każdy powinien mieć prawo to zrobić bez strachu przed byciem sobą – powiedział wokalista Damiano David chwilę po tym, jak na scenie pocałował kolegę z zespołu. Włoski zespół, który zwyciężył na tegorocznej Eurowizji wystąpił w sobotę na Polsat SuperHit Festiwal Sopocie.

O Måneskin zrobiło się głośno, po tym jak włoski zespół wygrał ostatnią edycję Eurowizji z ogromną pomocą głosów publiczności. Rockowy band tworzą wokalista Damiano David, basistka Victoria De Angelis, gitarzysta Thomas Raggi i perkusista Ethan Torchio. Zdobyli serca widzów i uznanie krytyków piosenką „Zitti e buoni” oraz energetyzującym show inspirowanym rockową sceną lat 70.

Po zwycięstwie w Eurowizji 2021 zespół wyruszył w trasę koncertową po Europie. W sobotę Måneskin wystąpili w Sopocie podczas Polsat SuperHit Festiwal. Podczas jednej z piosenek Damiano wymienił namiętny pocałunek z kolegą z zespołu, po czym powiedział: – Wierzymy, że każdy powinien mieć prawo to zrobić bez strachu. Wierzymy, że każdy ma pełne prawo robić, co tylko chce.

Chwilę po występie zespół wrzucił klip na swoje media społecznościowe z podpisem „Równe prawa dla osób LGBTQIA+. Miłość się nie myli!”.

W komentarzach polscy fani dziękowali muzykom za wsparcie i zwrócenie uwagi międzynarodowej publiczności na sytuację tęczowej społeczności w naszym kraju.

Przed Måneskin kolejne koncerty w ramach trasy koncertowej, która potrwa do końca roku. Do Polski zespół powróci 19 sierpnia. Wystąpią w Gdyni, w ramach festiwalu Open’er Park.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij