Znaleziono 0 artykułów
08.05.2023

Zuzanna Bijoch z tytułem „Valedictorian” na prestiżowym Columbia University

08.05.2023
Modelka Zuzanna Bijoch zdobyła tytuł najlepszej absolwentki prestiżowego Columbia University (Fot. Getty Images)

Zuzanna Bijoch ukończyła ekonomię i finanse na Columbia University z prestiżowym tytułem „Valedictorian”, który otrzymuje absolwentka lub absolwent z najlepszym wynikiem. – Dzięki pasji, konsekwencji i wytrwałości można przenosić góry – mówi modelka, która była gwiazdą kampanii Prady, Alexandra McQueena i Toma Forda.

Zuzanna Bijoch jako modelka zadebiutowała w 2007 roku, po tym jak wygrała konkurs organizowany przez magazyn dla nastolatek. Trafiła pod skrzydła agencji D’Vision i jako trzynastolatka szturmem podbiła świat mody. W 2011 roku Miuccia Prada uczyniła ją twarzą swojej najnowszej kampanii. W ciągu trwającej ponad dziesięć lat kariery Bijoch otwierała pokazy Stelli McCartney i Saint Laurent, doszła do 13. miejsca w światowym rankingu modelek „Top 50 models”, pojawiała się na okładkach najważniejszych magazynów modowych, w tym „Vogue’a”, wystąpiła w kampaniach takich domów mody jak Alexander McQueen i Tom Ford.

Pokaz kolekcji Toma Forda na sezon wiosna-lato 2014 (Fot. Spotlight. Launchmetrics / Agencja FREE)

Zuzanna Bijoch: Z pokazów Saint Laurent i kampanii Prady na Columbia University w Nowym Jorku

Modeling nigdy jednak nie był jej jedynym planem na życie. Bijoch w 2017 roku wydała powieść „Modelka”, która opowiadała o jasnych i ciemnych stronach branży mody oraz o Nowym Jorku, który od kilku lat jest dla niej domem. Rok później Zuzanna za pomocą mediów społecznościowych poinformowała, że zaczyna studia na prestiżowym Columbia University, należącym do Ligi Bluszczowej. Teraz Polka dołączyła do elitarnego grona wyróżnionych absolwentów.

Zuzanna Bijoch kończy Columbia University z prestiżowym wyróżnieniem

Bijoch otrzymała tytuł najlepszej absolwentki Columbia University na kierunku ekonomia i finanse. „Tytuł »Valedictorian« przyznawany jest absolwentowi, który spośród często tysięcy osób kończy studia z najlepszym wynikiem. To ta osoba ma zaszczyt podczas oficjalnej uroczystości zakończenia roku wejść na scenę w specjalnym stroju i wygłosić mowę pożegnalną w imieniu wszystkich studentów!” – napisał na LinkedIn dr Maciej Kawecki. W rozmowie z dziennikarzem 28-latka zdradziła, że rezygnuje z modelingu i rozpoczyna karierę w firmie finansowej w Nowym Jorku – Dzięki pasji, konsekwencji i wytrwałości można przenosić góry – dodała.

Julia Lubecka
  1. Ludzie
  2. Talenty
  3. Zuzanna Bijoch z tytułem „Valedictorian” na prestiżowym Columbia University
Proszę czekać..
Zamknij