Znaleziono 0 artykułów
10.03.2022

Bella i Gigi Hadid oraz inne top modelki wspierają finansowo Ukrainę

10.03.2022
Fot. Getty Images

Modelki dołączają do grona sławnych osób, które wspierają Ukrainę. Wśród nich znalazły się, m.in. Bella Hadid, Gigi Hadid i Mica Argañaraz, które przeznaczyły swoje honoraria z pokazów podczas tygodni mody, na pomoc broniącemu się przed Rosją państwu. 

Świat mody nie pozostaje obojętny na cierpiących w Ukrainie. Luksusowe marki zawieszają działalność w Rosji, a projektanci, jak Giorgio Armani i Demna Gvasalia, oddają hołd Ukraińcom podczas pokazów. Teraz do wspierających dołączyły również top modelki, które poinformowały, że przekażą swoje zarobki z kończących się właśnie tygodni mody na pomoc Ukrainie.

Jako pierwsza głos w sprawie, zabrała argentyńska modelka Mica Argañaraz. W poście na Instagramie wyznała, że praca na wybiegu ze świadomością trwającej wojny jest bardzo niekomfortowa. Dodała, że swoje zarobki z tygodni mody przekaże na rzecz Ukrainy.

Mica Arganaraz na pokazie Saint Laurent /(Fot. Getty Images)

W jej ślady poszła Gigi Hadid. „Harmonogram miesiąca mody zbiegł się z traumatycznymi momentami w historii. Chciałabym, aby mój udział w pokazach miał jakiś sens. Dołączam do Miki Argañaraz i zobowiązuje się przekazać zarobki z pokazów na jesień 2022, na pomoc cierpiącym z powodu wojny w Ukrainie. Nasze oczy i serca muszą być otwarte na wszelką ludzką niesprawiedliwość. Niech wszyscy widzą w sobie braci i siostry, ponad polityką, ponad rasą, ponad religią. W wojnie giną niewinni ludzie, a nie przywódcy”, napisała modelka na Instagramie.

Do Gigi dołączyła również jej siostra, Bella Hadid. „Patrzenie na moich ukraińskich przyjaciół, którzy pracują z dala od rodziny/przyjaciół/domu w Ukrainie, rozdziera mi serce. Widzę siłę i wytrwałość ludzi wokół mnie, przeżywających terror. Słuchanie tych historii jest druzgocące. Wspieram ich z całego serca. (…) Biorąc przykład z Miki i mojej niesamowitej siostry, przekazuje wszystkie zarobki z tygodnia mody organizacjom, zapewniającym schronienie i pomoc medyczną Ukraińcom” oświadczyła na Instagramie.

Bella i Gigi Hadid od lat są również bardzo zaangażowane w działania w kontekście konfliktu izraelsko-palestyńskiego. Ojczyzną ojca modelek, Mohameda Hadida, jest okupowana Palestyna, dlatego od lat wspierają ruch Free Palestine. 

Solidarność z Ukrainą okazały również Kaia Gerber, Vittoria Ceretti, Kiki Willems, Francesca Summers i Aylah Peterson, które przekazały część swoich zarobków na pomoc Ukraińcom.

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij