Znaleziono 0 artykułów
21.04.2020

Najważniejsze książki Prezydenta Warszawy

21.04.2020
Prezydent Rafał Trzaskowski (Fot. WOJCIECH STROZYK/REPORTER)

W związku z Światowym Dniem Książki księgarnia Big Book Cafe zaprosiła do rozmowy Rafała Trzaskowskiego. W ramach cyklu „Książki mojego życia” polityk opowie o swoich najważniejszych lekturach. Darmowa transmisja na żywo odbędzie się w czwartek, 23 kwietnia o godzinie 20 na Facebooku i YouTube.

Rafał Trzaskowski jest elokwentny, włada biegle językami, czyta w oryginale „Penser l‘Europe” Edgara Morina. Nie dziwi więc jego udział w wydarzeniu literackim „Książki mojego życia”. W kraju, w którym zaledwie 37 proc. osób czyta co najmniej jedną książkę rocznie, inicjatywa popularyzująca czytelnictwo jest szczególnie istotna. Rozmowę z Prezydentem poprowadzi Paulina Wilk, pomysłodawczyni cyklu, który premierę miał rok temu. Pierwszym gościem była wtedy wokalistka i aktorka Maria Peszek. W spotkaniach wzięli także udział artystka Magda Umer, Rzecznik Praw Obywatelskich, Adam Bodnar, dziennikarka Magda Mołek, olimpijczyk Tomasz Majewski, filozof Tomasz Stawiszyński, a także endokrynolog prof. Krystian Jażdżewski.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

@trzaskowskirafal RAFAŁ TRZASKOWSKI prezydent Warszawy, będzie gościem specjalnego spotkania KSIĄŻKI MOJEGO ŻYCIA w Big Book Cafe. Rozmowa na żywo z okazji ŚWIATOWEGO DNIA KSIĄŻKI I PRAW AUTORSKICH. Czwartek, 23 kwietnia, godz. 20.00 Transmisja na żywo w kanałach: facebook.com/bigbookcafe facebook.com/rafaltrzaskowski/ youtube.com/bigbookcafe Rafał Trzaskowki przyjął zaproszenie do udziału w specjalnym wieczorze w centrum edukacji literackiej Big Book Cafe. Prezydent Warszawy będzie gościem cyklu KSIĄŻKI MOJEGO ŻYCIA. Prezydent spotka się z czytelnikami on-line i opowie o najważniejszych lekturach i książkach, które na niego wpłynęły. Rozmowę poprowadzi Paulina Wilk, pomysłodawczyni cyklu, który premierę miał dokładnie rok temu, gdy gościem pierwszego spotkania była Maria Peszek. W ciągu 12 miesięcy o swoich ukochanych książkach i kluczowych lekturach, o pisarzach, dla których zarywają noce i najważniejszych wartościach czerpanych z czytania opowiadali m.in.: artystka Magda Umer, Rzecznik Praw Obywatelskich - Adam Bodnar, dziennikarka Magda Mołek, olimpijczyk Tomasz Majewski, filozof Tomasz Stawiszyński, a także endokrynolog prof. Krystian Jażdżewski. KSIĄŻKI MOJEGO ŻYCIA to wyjątkowa seria rozmów z ważnymi postaciami życia publicznego, autorytetami i artystami. W szczerych, nieformalnych rozmowach goście różnych profesji opowiadają o swoich związkach z literaturą, od pierwszych samodzielnych lektur po książki, które ukształtowały ich jako ludzi odgrywających istotną rolę w naszej rzeczywistości. Twórcy Big Book Cafe, centrum literackiego działającego w Warszawie od 2017 r., powołują się na badania wskazujące, że czytanie rozwija unikalne umiejętności i wspiera spełnione, życie bogate w doświadczenia. A także na testy wkazujące, że czytanie może pozytywnie wpływać na zdrowie i długość życia. Aby pokazać, jak książki i czytanie wpływają na kształtowanie niebalnalnych biografii i wyrazistych osobowości, Goście proszeni są przygotowanie własnego literackiego top 10, opowiadają o swoich zwyczajach czytelniczych i domowych bibliotekach. @magda_molek @mariapeszek_official @adbodnar @tomaszstawiszynski @bigbookcafe

A post shared by Big Book Cafe (@bigbookcafe) on

Trzaskowski opowie widzom o najważniejszych książkach swojego życia. Odpowie także na pytania o to, jak lektury pomagają radzić sobie z presją pandemii, jakie lektury o Warszawie poleciłby obcokrajowcom, jakie zasady rządzą jego domową biblioteką, kto w dzieciństwie wprowadzał go w świat literatury i czy słucha audiobooków. Rozmowa będzie miała charakter interaktywny, a widzowie będą mogli zadawać pytania i komentować na bieżąco.

„Książki mojego życia” to seria rozmów z ważnymi postaciami życia publicznego, autorytetami i artystami. W nieformalnych rozmowach goście opowiadają o swoich związkach z literaturą – od pierwszych samodzielnych lektur, aż po książki o największym wpływie na formowanie się ich osobowości. Twórcy Big Book Cafe, centrum literackiego działającego w Warszawie od 2017 roku, proszą gości o przygotowanie własnej listy przebojów. Realizując projekt, powołują się na badania, które wskazują na pozytywny wpływ czytania na rozwój unikalnych umiejętności, a także na zdrowie i długość życia.

Spotkanie z prezydentem Trzaskowskim otwiera program literacki online pod hasłem #BigBookCafeNaŻywo. Kolejne wydarzenia i transmisje odbędą się jeszcze w kwietniu na kanałach społecznościowych Big Book Cafe.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij