Znaleziono 0 artykułów
30.11.2023

Neboa i Plastic Bank ratują morza i oceany

30.11.2023
Neboa i Plastic Bank ratują morza i oceany (Fot. Materiały prasowe)

Pół roku temu marka Neboa wraz z organizacją Plastic Bank postanowiły połączyć siły, aby zatrzymać proces powstawania plastiku oceanicznego. Dzięki ich pracy już ponad milion plastikowych butelek nie dostało się do mórz i oceanów. A to dopiero początek.

Neboa i Plastic Bank troszczą się nie tylko o przyszłość mórz i oceanów, ale i o lokalne społeczności. Aby walczyć z ubóstwem obszarów oceanicznych, zaangażowano ich mieszkańców do zbierania plastikowych śmieci z plaż i brzegów rzek, a nawet dzielnic położonych w promieniu 50 kilometrów od wybrzeży.

Neboa i Plastic Bank ratują morza i oceany (Fot. Materiały prasowe)

Odpady są później wymieniane w lokalnych oddziałach Plastic Bank na artykuły spożywcze, łączność cyfrową, pakiety zdrowotne i społeczne. Dzięki pracy 132 osób ponad milion butelek nie trafiło przez ostatnie sześć miesięcy do wody. Zebrany plastik, którego waga przekroczyła 21 ton, zostaje poddany recyklingowi.

To jednak nie koniec planów Neboa i Plastic Bank. Do końca 2024 roku chcą zebrać kolejny milion butelek. Dzięki temu 44 tony plastiku, zamiast zaśmiecać morza i oceany, zostaną przetworzone i ponownie wykorzystane. 

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij