Znaleziono 0 artykułów
20.02.2023

Powiedz „tak”: Pierwsza kolekcja ślubna Nensi Dojaki

20.02.2023
Fot. materiały prasowe

Mistrzyni nagich sukienek i jedna z najbardziej utalentowanych projektantek młodego pokolenia Nensi Dojaka prezentuje pierwszą kolekcję sukienek ślubnych. Linia powstała we współpracy z platformą Mytheresa, a w jej skład, oprócz rozmaitych wariacji na temat naked dress, weszły także kombinezony.

Pierwsza kolekcja ślubna Nensi Dojaki jawi się jako spełnienie marzeń nowoczesnych panien młodych, które pragną porzucić tradycję na rzecz awangardy, a do mody weselnej podchodzą ze śmiałością.

W linii, która powstała we współpracy z platformą Mytheresa, pochodząca z Albanii, a tworząca w Londynie projektantka, zawarła bowiem charakterystyczne dla swojej marki motywy – mocno przylegające do ciała konstrukcje, bieliźniane wykończenia oraz detale z przezroczystej koronki i tiulu. To wariacja na temat jej flagowych nagich sukienek, które w kolekcji ślubnej występują nie tylko w białej, ale także w różowej wersji.

Fot. materiały prasowe
Fot. materiały prasowe

Dojaka przygotowała 24 projekty – sukienki długie i mini, kombinezony z gorsetowym topem, a także welon. Jak mówi, pomysł na tę kolekcję zrodził się dość spontanicznie w zeszłym roku, gdy pracowała nad suknią ślubną dla przyjaciółki. – Chciałam podarować jej sukienkę lekką i elegancką, która podkreślałaby jej sylwetkę. Na linię ślubnych projektów można patrzeć jako na uroczystą reinterpretację naszych najbardziej rozpoznawalnych projektów – mówi.

Kolekcja pojawi się w sprzedaży 22 lutego.

Michalina Murawska
Proszę czekać..
Zamknij