Znaleziono 0 artykułów
24.04.2024

Wystawa prac artystów z 44 światowych galerii w Warszawie

24.04.2024
Willa Gawrońskich (Fot. Materiały prasowe)

NADA, czyli New Art Dealers Alliance, przygotowało kolejną inicjatywę wystawienniczą. W warszawskiej Willi Gawrońskich będzie można zobaczyć prace z 44 galerii sztuki z 25 miast na świecie. Wydarzenie NADA Villa Warsaw potrwa od 15 do 19 maja 2024 roku.

New Art Dealers Alliance to organizacja non-profit, która powstała w 2002 roku w Nowym Jorku. Przez lata NADA łączyła galerie, niezależne przestrzenie artystyczne oraz artystów.

Do programu wydarzenia NADA Villa Warsaw zaproszono galerie z całego świata, ze szczególnym naciskiem na gości z Europy Środkowej i Wschodniej. Wystawa sztuki współczesnej zaprezentowana zostanie w neobarokowej Willi Gawrońskich.

Willa Gawrońskich (Fot. Materiały prasowe)

NADA Villa Warsaw otwiera Polskę na świat i pokazuje światu bogactwo polskiej sceny artystycznej

NADA Villa Warsaw to wydarzenie, które powstało  z potrzeby międzynarodowej wymiany artystycznej. Przestrzeń, w jakiej się odbędzie, umożliwia zarówno prezentację sztuki, jak i tworzenie sytuacji społecznych. Wydarzenie to, będące pierwszym projektem NADA w Polsce, odzwierciedla rosnącą rolę, jaką nasz kraj odgrywa na arenie międzynarodowej. NADA Villa Warsaw ma na celu nie tylko otwarcie Warszawy i Polski na świat, ale również pokazanie światu bogactwa polskiej sceny artystycznej – zapowiadają organizatorzy.

Inicjatorami wystawy NADA Villa Warsaw są Michał Kaczyński (Raster), Marta Kołakowska (Galeria LETO) oraz Joanna Witek-Lipka (Warsaw Gallery Weekend). Ten typ ekspozycji, bazujący na współpracy uczestniczących galerii, stanowi rozwinięcie projektu Villa Raster – serii wydarzeń artystycznych zapoczątkowanych przez Raster w Warszawie w 2006 roku, z kolejnymi edycjami w Rejkiawiku, Tokio i Toronto.

Willa Gawrońskich (Fot. Materiały prasowe)

NADA: Naszą pasją jest wspieranie galerii na całym świecie

Model Villi stał się inkubatorem dla galerii, które rozwinęły niezależną wizję i odważną strategię działania. Bardzo cieszymy się, że wspólnie z New Art Dealers Alliance zorganizujemy Villę w Polsce. Naszą pasją jest wspieranie galerii na całym świecie – powiedział Jeffrey Rosen z Misako & Rosen, jeden z prezesów zarządu NADA.

W dniach 15-19 maja 2024 roku w warszawskiej Willi Gawrońskich zobaczymy prace artystów z 44 galerii na całym świecie. (Fot. Materiały prasowe)

Na wydarzeniu zostaną zaprezentowane wystawy takich galerii, jak Alyssa Davis Gallery z Nowego Jorku, Kisterem z Budapesztu, Jak Zapomnieć Gallery z Krakowa, The Why Not Gallery z Tbilisi, Misako & Rosen z Tokio czy ZERO… z Mediolanu.

Partnerem wydarzenia jest Ferrari Warszawa oraz Ferrari Katowice - autoryzowany dealer marki Ferrari w Polsce.

Aleksandra Kupras
Komentarze (1)

Alicja Falender18.05.2024, 15:25
Po odwiedzinach w Villi jestem pod wielkim wrażeniem nie tylko sztuki tam wystawionej, ale i samego budynku. Świetne wydarzenie i mam nadzieję, że to dopiero początek.
Proszę czekać..
Zamknij