Znaleziono 0 artykułów
25.04.2021

Nie żyje Alber Elbaz

25.04.2021
Fot. East News

Projektant, dyrektor kreatywny domu mody Lanvin w latach 2001-2015 zmarł dziś nad ranem w wieku 59 lat w jednym z paryskich szpitali.

Alber Elbaz jako dyrektor kreatywny Lanvin tchnął w legendarny dom mody nowe życie. Projektant pełnił stanowisko przez blisko 15 lat. W czasie trwającej od lat 70. kariery Elbaz był również związany z takimi markami jak Yves Saint Laurent, Guy Laroche i Geoffrey Beene. W 2020 roku, po pięciu latach przerwy, powrócił z własną marką – AZ Factory.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

A post shared by AZ Factory (@azfactory)


Alber zasłużył na miano jednej z najznamienitszych postaci współczesnej mody. Wszyscy podziwialiśmy jego inteligencję, wrażliwość i kreatywność – powiedział w rozmowie z WWD Johann Rupert, założyciel grupy Richemont, do której należała marka projektanta. – Straciliśmy nie tylko niezwykłego współpracownika, ale przede wszystkim wspaniałego przyjaciela.

Alber Elbaz urodził się 6 lutego 1961 roku w Casablance. W wieku 10 lat przeprowadził się z rodzicami do Izraela. Modą interesował się od dziecka. Gdy skończył 24 lata, pożyczył od rodziców pieniądze, żeby przeprowadzić się do Nowego Jorku i spróbować sił w branży. Kilka lat później przeniósł się do Paryża, by kontynuować naukę pod okiem mistrzów. Niedługo później pracował dla największych domów mody. W roku 2007 otrzymał Order Narodowy Legii Honorowej za zasługi dla francuskiej mody.

Projektant zmarł w sobotę nad ranem w jednym z paryskich szpitali, gdzie wedle doniesień, trafił po zakażeniu się koronawirusem. Elbaz miał 59 lat.

Julia Właszczuk
  1. Ludzie
  2. Talenty
  3. Nie żyje Alber Elbaz
Proszę czekać..
Zamknij