Znaleziono 0 artykułów
06.12.2022

Nie żyje Kirstie Alley

06.12.2022
Kirstie Alley (Fot. Getty Images)

Nie żyje Kirstie Alley. Gwiazda „I kto to mówi”, która chorowała na nowotwór, odeszła 5 grudnia w wieku 71 lat. „Choć była ikoną na ekranie, była jeszcze bardziej niezwykłą matką i babcią” – napisali bliscy aktorki.

„Do wszystkich naszych przyjaciół na całym świecie… Z przykrością informujemy, że nasza niesamowita, dzielna i kochająca mama odeszła po walce z niedawno zdiagnozowanym nowotworem” – przekazali 5 grudnia 2022 roku bliscy Kirstie Alley. „Była otoczona najbliższą rodziną i walczyła z wielką mocą, pozostawiając nam swoją niekończącą się radość z życia i chęć przeżywania przygód. Choć była ikoną na ekranie, była jeszcze bardziej niezwykłą matką i babcią” – dodali na Twitterze True i Lillie Parker, syn i córka aktorki.

Kirstie Alley urodziła się 12 stycznia 1951 roku w stanie Kansas. Na dużym ekranie zadebiutowała w filmie science fiction „Star Trek II: Gniew Khana” z 1982. Rola porucznik Saavik przyniosła jej nominację do nagrody Saturna. Rozpoznawalność zyskała dzięki gaży w popularnym sitcomie NBC „Zdrówko!”. Za kreację Rebekki Howe otrzymała statuetkę Emmy i Złoty Glob dla najlepszej aktorki komediowej. Energiczny temperament zaprezentowała również w trzech częściach komedii „I kto to mówi”, gdzie na ekranie towarzyszył jej John Travolta. I choć gwiazda często występowała w filmach rozrywkowych, równie dobrze odnajdywała się w dramatach. Rola samotnie wychowującej matki autystycznego syna w produkcji „Mój syn moje życie” przyniosła jej statuetkę Emmy i nominację do Złotego Globu.

„Z Kirstie łączyła mnie jedna z najbardziej niezwykłych relacji. Kocham cię, Kirstie. Wiem, że znów się spotkamy” – pożegnał aktorkę John Travolta na Instagramie.

Aleksandra Kupras
  1. Ludzie
  2. Portrety
  3. Nie żyje Kirstie Alley
Proszę czekać..
Zamknij