Znaleziono 0 artykułów
28.11.2021

Virgil Abloh nie żyje

28.11.2021
(Fot. Getty Images)

Projektant Virgil Abloh, dyrektor artystyczny męskiej linii Louis Vuitton i założyciel streetwearowej marki Off-White, zmarł 28 listopada po długiej chorobie nowotworowej. Miał 41 lat.

Virgil Abloh od 2019 roku zmagał się rzadką odmianą nowotworu, naczyniakomięsakiem serca. Informację o jego śmierci podał w niedzielę na Instagramie koncern LVMH, z którym związany był projektant. „Wszyscy jesteśmy zszokowani tą straszną wiadomością. Virgil był nie tylko genialnym projektantem, wizjonerem, lecz także człowiekiem o pięknej duszy i wielkiej mądrości. Rodzina LVMH łączy się w wielkim smutku, wszyscy myślimy o jego bliskich, żegnających męża, ojca, brata czy przyjaciela” – napisał w oświadczaniu Bernard Arnault, prezes koncernu LVMH.

Urodzony w Stanach Zjednoczonych projektant i producent muzyczny z wykształcenia był architektem. Do świata mody wszedł z impetem w 2009 roku, odbywając staż w marce Fendi. Trzy lata później założył własny concept store z modą streetwearową Pyrex Vision. Pomysł, by na ubraniach marki Ralph Laurent umieścić spore nadruki, spodobał się klientom, a Abloha ośmielił do założenia własnej marki, przewrotnie podchodzącej do mody. Off-White, bo tak nazwał swój brand, odniósł rynkowy sukces i utorował mu drogę na szczyty. W 2018 roku Abloh został dyrektorem artystycznym męskiej linii Louis Vuitton.

Virgil Abloh angażował się również w projekty muzyczne, od wielu lat współpracował z Kanyem Westem. Był m.in. dyrektorem artystycznym albumu „Watch the Throne”, za swój wkład był nominowany do nagrody Grammy. Miał 41 lat.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Post udostępniony przez LVMH (@lvmh)

 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij