Znaleziono 0 artykułów
24.07.2019

Nowy film Małgorzaty Szumowskiej na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto

24.07.2019
Małgorzata Szumowska (Fot. Getty Images)

Światowa premiera thrillera „The Other Lamb” odbędzie się podczas tegorocznej edycji prestiżowego festiwalu. Film opowiada historię dziewczyny wychowanej w kulcie, która po przystąpieniu do tajemniczego rytuału, poddaje w wątpliwość całe swoje życie. Film trafi do kin 2020 roku.

Po sukcesie „Body/Ciało” i „Twarzy”, które zapewniły reżyserce dwa Srebrne Niedźwiedzie w Berlinie, Małgorzata Szumowska premierowo pokaże swój nowy film na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Toronto (TIFF). „The Other Lamb”, pierwsza anglojęzyczna produkcja w karierze artystki, zostanie zaprezentowana obok takich filmów jak długo wyczekiwany „Joker” z Joaquinem Phoenixem czy „Ból i blask”, autobiograficzne dzieło Pedro Almodóvara.

Kadr z filmu (Fot. Materiały prasowe)

„The Other Lamb” to thriller, opowiadający historię Selah (w tej roli Raffey Cassidy, „Zabicie świętego jelenia”) wychowywanej w kulcie, któremu przewodzi tajemniczy Sheperd (Michiel Huisman, Daario Naharis z „Gry o Tron”). Ze względu na swoje oddanie młoda dziewczyna zostaje dopuszczona do udziału w rytuale. Mistyczne doświadczenie wywołuje w niej wstrząs. Zaczyna mieć wizje, poddające w wątpliwość otaczającą ją rzeczywistość, a przede wszystkim nauki Sheperda. Tematem thrillera będzie budząca się seksualność i proces przemiany dziewczynki w kobietę. 

Scenariusz do „The Other Lamb” napisała Australijka Catherine S. McMullen, a za kamerą stanie Michał Englert, który był również odpowiedzialny za zdjęcia do poprzednich produkcji reżyserki. Wśród producentów znaleźli się autorzy sukcesu oscarowego „Whiplash” i klimatycznego filmu „Drive”, David Lancaster i Stephanie Wilcox. Zdjęcia rozpoczęto w lutym w Irlandii. 

Dla mnie to mocne wejście z filmem anglojęzycznym na amerykański rynek. Trudno wyobrazić sobie lepsze miejsce dla takiego filmu jak „The Other Lamb” – mówi reżyserka. Kanadyjski festiwal, na którym zadebiutuje produkcja, jest uznawana za ważny punkt startowy dla obiecujących projektów przed późniejszym sezonem nagród. Warto wspomnieć, że to właśnie w Toronto rozpoczęła się droga „Idy” Pawła Pawlikowskiego do Oscara.

Na ekrany polskich kin „The Other Lamb” trafi w 2020 roku.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij