Znaleziono 0 artykułów
28.07.2020

Nowy film Szumowskiej i Englerta zadebiutuje w Wenecji

28.07.2020
Kadr z filmu „Śniegu już nie będzie" (Fot. Materiały prasowe)

Premiera najnowszego film duetu Szumowska-Englert odbędzie się na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Wenecji we wrześniu tego roku.

Film „Śniegu już nie będzie” Małgorzaty Szumowskiej i Michała Englerta powstał w oparciu o ich wspólny scenariusz. Opowie historię tajemniczego mężczyzny. Żenia ma dar. Jego ręce leczą, a oczy zaglądają w dusze samotnych kobiet. Zatrudnia się jako masażysta na bogatym osiedlu. Wkrótce jego niezwykłe zdolności odmienią życie każdego z mieszkańców.

Niesamowita wiadomość! ⭐️ Dwie nasze produkcje w Oficjalnej Selekcji Festiwalu w Wenecji! ❤️ La Biennale di Venezia "...

Posted by Lava Films on Tuesday, July 28, 2020

Kto zagra w filmie?

W główną postać w filmie wcielił się Alec Utgoff, znany z serialu „Stranger Things”. W pozostałych rolach wystąpili m.in. Maja Ostaszewska, Agata Kulesza, Weronika Rosati, Katarzyna Figura, Andrzej Chyra, Łukasz Simlat i Krzysztof Czeczot.

(Fot. Materiały prasowe)

Filmy zakwalifikowane do Konkursu Głównego w Wenecji

Dyrektor weneckiego festiwalu, Alberto Barbera ogłosił listę filmów zakwalifikowanych do Konkursu Głównego. Wśród nich znalazły się produkcje: „Laila In Haifa” Amosa Gitaia (w której gra Andrzej Seweryn), „Drodzy towarzysze” Andrieja Konczałowskiego, „In between dying” Hilala Baydarova, „Wife of a Spy” Kiyoshiego Kurosawy, „Sun Children” Majida Majidiego, czy „Pieces of a Woman” Kornela Mundruczo. Szefową jury tegorocznej edycji festiwalu będzie Cate Blanchett, nagrodzona Oscarem za „Blue Jasmine”.

Festiwal Filmowy w Wenecji

Festiwal Filmowy w Wenecji to jeden z najbardziej prestiżowych festiwali na świecie. Jego laureaci zdobywają Oscary, Złote Globy czy nagrody BAFTA. Ostatnia polska produkcja, która miała premierę w Wenecji, to „Boże ciało” Jana Komasy. W 2019 roku film zakwalifikował się do konkursu Giornate degli Autori, w którym o nagrody walczy maksymalnie 12 produkcji z całego świata.

77. edycja festiwalu odbędzie się w dniach od 2 do 12 września tego roku, z zachowaniem środków ostrożności.

Kamila Wojtkiewicz
Proszę czekać..
Zamknij