Znaleziono 0 artykułów
29.04.2022
Artykuł partnerski

Nowy hybrydowy Lexus NX: W duchu japońskiej gościnności

29.04.2022
Podpis

Wyrafinowany, przykuwający spojrzenie design i przełomowe technologie. Najnowsze multimedia i ekscytujące osiągi. Nowy hybrydowy Lexus NX to zaskakujący w każdym calu SUV – samochód, jakiego jeszcze nie było.

Idealny samochód to taki, który łączy nowoczesne zdobycze technologii i bezpieczeństwo z wyrafinowanym designem. Właśnie taki jest nowy Lexus NX – samochód, który już z daleka przyciąga wzrok linią karoserii. Nad projektem czuwał prawdziwy wizjoner — Tsuneo Kanasugi. Choć początkowo pragnął zostać inżynierem, zrozumiał wagę projektowania, studiując inżynierię mechaniczną. Dziś za najważniejsze cechy designera, obok rysowania i wizualizacji, główny projektant nowego Lexusa NX uznaje umiejętność zidentyfikowania wszystkich wyzwań, jakie niesie projekt, oraz inspirowanie innych do wspólnej pracy przy pomocy kreatywnych narzędzi. 

Hybrydowy Lexus NX: Piękno ukryte w detalach

Nowy Lexus zachwyca sylwetką, ale gdy przyjrzymy mu się bliżej, zobaczymy to, co w modelu najciekawsze. Bo piękno Lexusa NX kryje się w detalach, takich jak nowy, charakterystyczny grill chłodnicy w kształcie klepsydry. Osłona łączy się teraz z karoserią, sprawiając jednocześnie wrażenie samochodu o bardzo jednolitej formie. Dodatkowo kratki grilla zostały umieszczone pionowo, by podkreślić długą i elegancką maskę. – Dopracowaliśmy proporcje NX-a i jego dynamiczny charakter, tworząc auto, które łączy w sobie urokliwe, choć ostre rysy. Ten projekt spełnił nasze założenia — mówi Tsuneo Kanasugi.

Fot. Materiały prasowe

Zaskakujący w każdym calu SUV: Komfort i bezpieczeństwo

Piękno i wyrafinowany design nowego Lexusa NX idą w parze z troską o bezpieczeństwo. Dlatego kokpit został zaprojektowany tak, aby zapewnić doskonałą widoczność w trakcie prowadzenia. Jego funkcjonalność objawia się w rozmieszczeniu przydatnych ekranów, czyli wyświetlacza Head-up Display (HUD) na przedniej szybie, umożliwiającego obserwowanie parametrów jazdy i ustawień elementów sterujących bez odrywania wzroku od jezdni, a także wirtualnego kokpitu przed kierowcą oraz ekranu multimedialnego.

Fot. Materiały prasowe

Nowy Lexus NX jest standardowo wyposażony w trzecią generację systemu Lexus Safety System +, oferującą ochronę przeciwzderzeniową. Ta została rozbudowana o dodatkowe scenariusze identyfikowania zagrożeń. Może m.in. rozpoznawać rowerzystów i motocyklistów zarówno w dzień, jak i w nocy. Sygnalizuje również ich obecność w martwym polu na skrzyżowaniach. Co więcej, samochód wyposażono w system elektronicznego otwierania i blokowania drzwi, który informuje o pojazdach nadjeżdżających z tyłu. W razie konieczności uniemożliwia otwarcie drzwi, zapobiegając w ten sposób kolizji. Technologie zastosowane w Lexusie NX zapewnią też komfort podróżowania. Dzięki asystentowi głosowemu Lexus Concierge samochód rozpoznaje komendy rozpoczynające się od słów „Hej, Lexus” i reaguje na nie, umożliwiając zdalną obsługę̨ licznych funkcji.

Fot. Materiały prasowe

Nowy Lexus NX: Ekscytujące osiągi

Nowy Lexus NX jest dostępny z dwoma rodzajami napędów hybrydowych – klasycznym NX 350h oraz plug-in NX 450h+. Wersja 350h z samoładującym elektrycznym napędem hybrydowym czwartej generacji rozwija 243 KM, czyli aż o 23% więcej mocy niż Lexus NX 300h poprzedniej generacji, i rozpędza się do 100 km/h w 7,7 sekundy. Wersja 450h+ z hybrydowym napędem plug-in podnosi poprzeczkę dla bezkompromisowego pojazdu zelektryfikowanego. Przy mocy 309 KM zapewnia on niezrównaną ciszę. Przyspieszenie jest porywające – do 100 km/h w 6,3 sekundy.

Filozofia gościnności

Japońskie słowo „omotenashi” oznacza gościnność i uprzejmą obsługę, a także przewidywanie potrzeb i spełnianie oczekiwań. Ta japońska filozofia zakłada legendarną wręcz gościnność i przyjmowanie gości z pełną kulturą, grzecznością, szacunkiem oraz uczynnością, a także dbałość o szczegóły oraz wyrażanie wdzięczności. Każdy, kto choć raz miał okazję odwiedzić Kraj Kwitnącej Wiśni i być przyjętym przez Japończyków, wie, jak ogromną wagę przywiązują do omotenashi.

Zgodnie z tą filozofią każdego klienta w salonie Lexusa traktuje się jak gościa we własnym domu, starając się przewidzieć i spełnić jego potrzeby, zanim jeszcze się pojawią, jednocześnie dbając o każdy szczegół. Chodzi o to, by każda wizyta w salonie luksusowej japońskiej marki była unikalnym doświadczeniem i pierwszym krokiem do spektakularnego świata Lexusa. Ważne jest również, aby wyrażać wdzięczność wobec klienta, doceniając zaufanie, jakim obdarzył markę Lexus, wybierając właśnie ją spośród wielu możliwości na rynku.

Fot. Materiały prasowe

W salonie Lexusa klient może nie tylko kupić samochód, ale przede wszystkim wejść do świata opartego na relacjach pełnych szacunku i ciepła, gdzie czekają na niego kawa i poczęstunek oraz niespotykana uwaga personelu. Specjalnie wyznaczony Omotenashi Manager dba, aby każdy został zauważony, serdecznie przywitany, otoczony troską. Wychodząc naprzeciw tym, którzy najbardziej cenią swój czas, Lexus oferuje tzw. VIP Program – prezentacja nowego samochodu lub przegląd w serwisie może się odbyć w miejscu i czasie dogodnym dla klienta. Wydanie nowego pojazdu to starannie przygotowywana uroczystość, która ma być zapamiętana jak inne najważniejsze wydarzenia w życiu klienta. Uczciwość, zaangażowanie i determinacja, z jaką marka dba, było wyjątkowym doświadczeniem, w równym stopniu definiują ducha japońskiej gościnności i wyjątkową koncepcję nowego Lexusa NX. „Traktuj innych tak, jak sam chciałbyś być traktowany” – mawiają Japończycy. Poznawanie nowego samochodu to dobry powód, by przypomnieć sobie, że uprzejmość na co dzień poprawia komfort życia i jest luksusem, na który stać każdego.

Katarzyna Straszewicz
  1. Kultura
  2. Design
  3. Nowy hybrydowy Lexus NX: W duchu japońskiej gościnności
Proszę czekać..
Zamknij