Znaleziono 0 artykułów
09.07.2024
Artykuł partnerski

Zawody WHOOP UCI World Series w Szczyrku i Bielsku-Białej

09.07.2024
Fot. Materiały prasowe

W tym roku po raz pierwszy w Polsce rozegrano zawody WHOOP UCI World Series. Wydarzenie przyciągnęło światowe gwiazdy dyscyplin Downhill, Enduro i E-enduro oraz tłumy entuzjastów rowerowych wrażeń.

Puchar Świata WHOOP UCI World Series jest niepowtarzalną okazją do podziwiania na żywo największych gwiazd tego sportu. Podczas jego tegorocznej edycji, rozgrywanej w Szczyrku i Bielsku-Białej, na starcie stawili się m.in. Loïc Bruni, Greg Minnaar, Rachel Atherton, Danny Hart, Tahnee Seagrave, Richie Rude, Isabeau Courdurier czy Jesse Melamed. Polskę reprezentowali z kolei Sławek Łukasik, najbardziej utytułowany polski downhillowiec, który od kilku lat podbija światową scenę enduro, czy Katarzyna Burek, wielokrotna Mistrzyni Polski w obu dyscyplinach. 

Fot. Materiały prasowe

Sportowe emocje

Gospodarzem finałowych zmagań był Szczyrk Mountain Resort, który przygotował na tę okazję wyjątkową trasę wyczynową na zboczach Hali Skrzyczeńskiej – licząca 2,5 kilometra „Bestyję”, która jest jedną z ośmiu wyczynowych tras rowerowych ośrodka. Szczyrk Mountain Resort zaprasza sportowców nie tylko wyczynowych, bo obiekt i jego okolice to też świetne miejsce dla osób szukających aktywnego wypoczynku. Latem czekają zjazdy rowerowe z trasami o różnym poziomie trudności, a zimą doskonale przygotowane trasy narciarskie.

Fot. Materiały prasowe

W doskonałym towarzystwie

Kciuki za zawodników biorących udział w WHOOP UCI World Series trzymali m.in. przedstawiciele marki Volkswagen Samochody Dostawcze – partnera logistycznego Szczyrk Mountain Resort. – Sportowe emocje są niezwykle bliskie marce Volkswagen Samochody Dostawcze. Jesteśmy zawsze tam, gdzie gromadzą się ludzie z pasją, a kolarstwo, zwłaszcza MTB, nieodłącznie nam towarzyszy – podkreśla Piotr Łakomy, dyrektor marki Volkswagen Samochody Dostawcze.

Fot. Materiały prasowe

Obecność Volkswagena w Szczyrku podkreśliła zaangażowanie marki w promocję sportu i aktywnego stylu życia, a także wsparcie dla miejsc, które oferują niezapomniane wrażenia z obcowania z naturą.

Zawody WHOOP UCI World Series w Szczyrku były jednak nie tylko okazją do podziwiania umiejętności najlepszych zawodników na świecie, lecz także doskonałą okazją do doświadczenia wszechstronności Volkswagena Amaroka. Nowoczesny pickup dostępny w trzech wersjach – Style, PanAmericana i Aventura – idealnie sprawdza się w wymagających górskich warunkach. Dzięki solidnemu napędowi na cztery koła 4MOTION, silnikowi 3.0 TDI V6 o mocy 240 KM oraz bogatemu wyposażeniu Amarok jest doskonałym towarzyszem zarówno zawodowych sportowców, jak i pasjonatów kolarstwa górskiego.

Urszula Zwiefka
  1. Styl życia
  2. Zawody WHOOP UCI World Series w Szczyrku i Bielsku-Białej
Proszę czekać..
Zamknij