Znaleziono 0 artykułów
16.03.2020

Odwiedź Wersal bez wychodzenia z domu

16.03.2020
Galeria Zwierciadlana w pałacu wersalskim (Fot. VCG Wilson/Corbis via Getty Images)

Dzięki aplikacji „VersaillesVR: Pałac jest twój” użytkownicy mogą obejrzeć wnętrza pałacu i kolekcję dzieł sztuki.

Pałac wersalski jest jednym z najchętniej odwiedzanych zabytków na świecie – rocznie królewską posiadłość ogląda ponad siedem milionów turystów. Teraz liczba ta powiększy się o wirtualnych gości pałacu. We współpracy z Château de Versailles, Google stworzyło aplikację „VersaillesVR: Pałac jest twój”, która pozwoli użytkownikom na prywatną audiencję u Ludwika XIV. 

Na użytkowników aplikacji czeka blisko 400 tysięcy metrów kwadratowych przestrzeni przeniesionych do technologii VR. Podczas wirtualnych spacerów można obejrzeć 21 pokoi, w tym sypialnie królewskie, operę królewską, kaplicę królewską i oczywiście Galerię Zwierciadlaną. Aplikacja powstała w oparciu o technikę fotogrametrii, pozwalającą stworzyć obraz 3D z nałożonych na siebie fotografii. 

W aplikacji znajdziemy również kolekcję stu unikatowych dzieł sztuki, wybranych i omówionych przez historyków Google’a. W ramach współpracy z Château de Versailles przygotowano również wirtualną wystawę, w której znalazło się 390 wyjątkowych zabytków sztuki, znajdujących się na terenie pałacu. Wystawa oraz aplikacja są już dostępne na Google Arts & Culture.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij