Znaleziono 0 artykułów
04.11.2021
Artykuł partnerski

Orkana Apartments: Luksus w sercu Mokotowa

04.11.2021
Fot. Materiały prasowe

Wyjątkowa architektura, wysmakowane wnętrza i prestiżowa lokalizacja w sercu warszawskiego Mokotowa. Kameralna zabudowa otulona zielenią prywatnego ogrodu. Mieszkania przywodzące na myśl luksusowy, butikowy hotel. Orkana Apartments to definicja współczesnego budownictwa dla wymagających.

Położone w zacisznej części Mokotowa – pośród uliczek Ksawerowa, w bezpośrednim sąsiedztwie parku Arkadia oraz Królikarni, Orkana Apartments to pierwsza ultrabutikowa inwestycja w Warszawie. Cztery ekskluzywne apartamenty, z których każdy zajmuje całe piętro, mają cechy mieszkań idealnych. Wysmakowany, minimalistyczny design i ponadczasowa elegancja łączą się w tej wyjątkowej inwestycji z maksymalną użytecznością i wysublimowaną jakością. Orkana Apartments robią wrażenie od pierwszego spojrzenia. To rezultat zgodnej współpracy pięciu cenionych w branży nieruchomości firm.

Za projekt architektoniczny odpowiada Gomez Architecture, czyli założone przez architekta Hernana Gomeza Studio Gomez, które od ponad 20 lat realizuje prestiżowe projekty w Polsce i za granicą. Stworzyli budynek elitarny w każdym calu. Elewacja wykończona ręcznie wykonanymi w Polsce płytkami jest znakomitą zapowiedzią tego, co znajdziemy wewnątrz. Iście królewski komfort gwarantują wysokie na trzy metry, przestronne i jasne wnętrza apartamentów.

Fot. Materiały prasowe

Mieszkania o powierzchni od 118 do 156 mkw. mają od dwóch do czterech sypialni, balkon i taras lub ogród (w przypadku apartamentu zlokalizowanego na parterze). Do sypialni i salonów doprowadzono system klimatyzacji, gniazdka elektryczne są sterowane.

Budynek połączony jest z tkanką miejską prywatną drogą dojazdową, a każdy z apartamentów ma do dyspozycji dwa duże miejsca parkingowe. Dodatkowe miejsce na przechowywanie gwarantuje autonomiczna, sporej wielkości komórka lokatorska we wspólnym garażu. Co ważne, połowa miejsc parkingowych wyposażona jest w gniazda do ładowania samochodów elektrycznych.

Fot. Materiały prasowe

Wnętrza Orkana Apartments zachwycają już od progu. Ich autorka — projektantka wnętrz Kamila Sitak, założycielka pracowni projektowania wnętrz Art Kam Designs — zadbała o to, by wszystko było dopracowane w najmniejszym detalu. Projektantka postawiła na najwyższej jakości materiały w jasnych, ciepłych kolorach z ciemnymi akcentami. Pojawiają się one w pokryciu podłóg i ścian czy wykwintnych ozdobnikach.

Zachwyt wzbudzają zaprojektowane na zamówienie elementy sztuki użytkowej, jak ręcznie robione drzwi, designerskie żyrandole czy dywany z monogramem inwestycji.  – We wnętrzach zastosowałam mariaż polskiej gościnności i domowego ciepła z belgijskim minimalizmem i designem wnoszącym nową wartość – wyjaśnia swoją wizję projektantka.

Fot. Materiały prasowe

Właściciele mogą skorzystać z możliwości wykonania indywidualnego projektu wnętrz ich apartamentu.

Fot. Materiały prasowe

Niepowtarzalnego charakteru nadaje inwestycji gra światłem w częściach wspólnych, które przywodzą na myśl wnętrze butikowego hotelu, oraz w otaczającym budynek ogrodzie. Za koncept odpowiada znana na całym świecie firma Delta Light — lider rynku oświetlenia architektonicznego.

Projektanci słyną z innowacyjności oraz umiejętności łączenia subtelnej atmosfery, elegancji, funkcjonalności i wzornictwa, zarówno w oświetleniu wnętrz, jak i otoczenia budynku.  Tak jest też w przypadku Orkana Apartments, gdzie koncept bazuje na ambitnych, niespotykanych dotąd rozwiązaniach oświetleniowych. Z sukcesem połączono tu szlachetne piękno, technologiczną doskonałość i perfekcyjną wydajność, tworząc wyjątkowy klimat tej butikowej inwestycji.

Niepowtarzalny charakter i klimat wnętrz podkreśla wyjątkowe oświetlenie.

Możliwość kontaktu z naturą w centrum miasta to dziś luksus nie do przecenienia. Mieszkańcy Orkana Apartments będą mogli cieszyć się nie tylko bezpośrednią bliskością Królikarni i parku Arkadia, lecz także zrelaksować się w otaczającym nieruchomość pięknym ogrodzie. Za projekt otulającej Orkana Apartments zieleni odpowiada polskie studio projektowe Pasa Design.

Projektanci zadbali o najdrobniejsze detale i wierzą, że rozsądne projektowanie potrafi nadać miejscu sens. – Ogród podkreśla kameralny charakter budynku, tworząc wyjątkową, intymną atmosferę zapewniającą jednocześnie prywatność jego mieszkańcom – mówią twórcy architektury krajobrazu. W ogrodach otaczających butikową inwestycję zaadaptowano pełnowymiarowe, dorosłe rośliny, które od pierwszych chwil zapewnią mieszkańcom prywatność i intymność.

Fot. Materiały prasowe

Budowa Orkana Apartments rozpocznie się jesienią 2021, a planowany czas oddania inwestycji to początek 2023 r. Wyłącznym partnerem ds. sprzedaży jest agencja Lions Estate. Za inwestycję odpowiada Ciril Poland — deweloper, który zapoczątkuje nowy segment na rynku nieruchomości premium. Wizytówką Ciril Poland są inwestycje zorientowane na otoczenie – niepowtarzalne, funkcjonalne, przyjazne środowisku i użytkownikom. Ciril Poland stawia na transparentność i na zrównoważony rozwój, a efektem łączenia eksperckiej wiedzy i innowacyjnych pomysłów są projekty, które często przerastają oczekiwania klientów i partnerów.

To, gdzie mieszkamy, ma ogromny wpływ na jakość życia.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij