Znaleziono 0 artykułów
19.09.2022

Ostatni oficjalny portret królowej Elżbiety II

19.09.2022
(Fot. Getty Images)

Pałac Buckingham udostępnił ostatni portret królowej Elżbiety II. Zdjęcie autorstwa Ranalda Mackechniego zostało wykonane w trakcie obchodów Platynowego Jubileuszu monarchini. 

Do portretu królowa Elżbieta II założyła błękitną sukienkę, którą zdobią broszki podarowane Elżbiecie na osiemnaste urodziny przez jej ojca, króla Jerzego VI. Monarchini wybrała także naszyjnik i kolczyki z pereł. Zdjęcie wykonano podczas obchodów jubileuszu 70-lecia panowania. Za obiektywem stanął Ranald Mackechnie, który fotografował już królową na jej 90. urodziny. Wcześniej oficjalne portrety monarchini zlecano Cecilowi Beatonowi, czy Annie Leibovitz.

To ostatni oficjalny portret królowej Elżbiety II. 8 września 2022 roku monarchini zmarła w zamku Balmoral. W ostatnich chwilach towarzyszyli jej najbliżsi. Później pożegnał ją cały świat.

Dziś, 19 września, odbędzie się pogrzeb królowej. Uroczystość rozpocznie się o 11:44 czasu polskiego. Dwa tysiące gości, w tym kilkuset prezydentów, głów państw i monarchów, weźmie udział w uroczystościach w opactwie westminsterskim w Londynie. Wieczorem trumna z ciałem Elżbiety II zostanie pochowana w zamku w Windsorze. 

 

Aleksandra Kupras
Proszę czekać..
Zamknij