Znaleziono 0 artykułów
14.02.2022

Penélope Cruz w kreacji od Chanel na rozdaniu nagród Goya

14.02.2022
Penélope Cruz (Fot. Getty Images)

12 lutego w Walencji odbyła się 36. gala wręczenia nagród Goya, uchodzących za „hiszpańskie Oscary”. Na uroczystości nie mogło zabraknąć Penélope Cruz, nominowanej w kategorii „Najlepsza aktorka” za film „Matki równoległe”. Gwiazda, która na wieczór wybrała suknię od Chanel, pozowała do zdjęć z reżyserem Pedro Almodóvarem i mężem Javierem Bardemem, nagrodzonym statuetką za rolę w filmie „Szef roku”.

Jak na ambasadorkę francuskiego domu mody przystało, Penélope Cruz pojawiła się na rozdaniu nagród Goya ubrana w suknię od Chanel. Atłasowy materiał lawendowej, rozszerzanej kreacji zdobiły drobne kwiatuszki. Stylizację uzupełniła srebrna biżuteria – bransoletka i wiszące kolczyki, a urodę gwiazdy podkreślał make-up w brzoskwiniowej tonacji i oczy podkreślone czarną kredką.

Penélope Cruz (Fot. Getty Images)

Penélope Cruz otrzymała od Hiszpańskiej Akademii Sztuki Filmowej nominację do nagrody Goya za najlepszą rolę pierwszoplanową w filmie „Matki równoległe”. Oś fabuły najnowszego dramatu Pedro Almodóvara stanowi historia dwóch kobiet: Janis (Penélope Cruz) i Any (Milena Smit), które w tym samym dniu zostają matkami. Łączy je nieplanowane macierzyństwo, dzielą wiek i doświadczenie. Ich przypadkowe spotkanie przerodzi się w burzliwą, bliską relację.

„Matki równoległe” to ósme dzieło Almodóvara, w którym wystąpiła Cruz. Wcześniej zagrała w filmach: „Drżące ciało”, „Wszystko o mojej matce”, „Przerwane objęcia”, „Volver”, „Przelotni kochankowie”, „Ból i blask”, „La Concejala antropófaga”. Hiszpańska piękność za rolę w najnowszym filmie Pedro otrzymała kilka nominacji (w tym do Oscarów 2022) i zdobyła nagrody: Puchar Volpi, NSFC, i LAFCA. Na tegorocznej ceremonii nagród Goya w kategorii „Najlepsza aktorka” przegrała z Blancą Portillo, nominowaną za film „Maixabel”. Wygraną mógł się cieszyć za to mąż Penélope Cruz, Javier Bardem, który zgarnął statuetkę za rolę w komedii „Szef roku”.

Aleksandra Kupras
  1. Moda
  2. Zjawisko
  3. Penélope Cruz w kreacji od Chanel na rozdaniu nagród Goya
Proszę czekać..
Zamknij