Znaleziono 0 artykułów
25.01.2022

Peter Dinklage do Disneya: Wasza „Królewna Śnieżka” opowiada zacofaną historię

25.01.2022
Peter Dinklage (Fot. Getty Images)

Peter Dinklage, jedna z gwiazd „Gry o tron”, z niepokojem czeka na nową „Królewnę Śnieżkę”. Wyraził swoje obawy, dotyczące poprawności politycznej Disneya na pokaz, zamiast przekazu naprawdę pozbawionego uprzedzeń.

Peter Dinklage o nowej „Królewnie Śnieżce” Disneya rozmawiał w podkaście Maca Marona, komika i aktora, znanego z serialu „Glow”. Dinklage obawia się, że polityczna poprawność filmu oraz jego nowoczesność ograniczy się tylko do tego, że w głównej roli – Snow White – obsadzono Rachel Zegler o kolumbijskich korzeniach. Aktorkę niedawno mogliśmy oglądać jako Maríę w „West Side Story”; za tę rolę dostała Złoty Glob.

– Bez urazy, ale byłem trochę zaskoczony, kiedyś twórcy byli bardzo dumni, że obsadzili latynoską aktorkę w roli Królewny Śnieżki. (...) Popatrzcie na to z perspektywy i zastanówcie się, co robicie. To nie ma dla mnie sensu – powiedział aktor.

– Z jednej strony jesteście postępowi, ale z drugiej znowu opowiadacie tę cholerną zacofaną historię o siedmiu krasnoludkach, żyjących razem w jaskini (…). Czy nie wypowiedziałem się wystarczająco dosadnie? Chyba jednak nie jestem wystarczająco głośny. Szanuję aktorkę i wszystkich, którzy myśleli, że postąpią właściwie. Ale moje pytanie wciąż brzmi: Co wy robicie? – dodał.

Obawy Dinklage'a, jednej z gwiazd „Gry o tron”, dotyczą poprawności politycznej na pokaz, stosowanej zamiast przekazu naprawdę pozbawionego uprzedzeń, pełnego otwartości.

Disney nie ogłosił jeszcze, w jaki sposób zamierza przedstawić krasnoludki. Dinklage podkreślił, że byłby zadowolony, gdyby twórcy przedstawili ich w sposób naprawdę progresywny. Będzie rozczarowany, gdy nowa wersja „Królewny Śnieżki” okaże się tylko kolejnym odtworzeniem tradycyjnej historii.

O filmie nie wiadomo dużo. Oprócz Rachel Zegler, która zagra Śnieżkę, zobaczymy też Gal Gadot w roli Złej Królowej i Andrew Burnapa, który zagra jedną z głównych ról męskich. Muzykę napiszą Benji Pasek i Justin Paul, nagrodzeni Oscarem za piosenkę „City of Stars” w „La La Land”. Data premiery nowej filmowej opowieści Disneya o Śnieżce, wyreżyserowanej przez Marca Webba, nie jest znana.

A Petera Dinklagea będziemy mogli oglądać niedługo w polskich kinach w filmie „Cyrano” w reżyserii Joe Wrighta. To musicalowa wersja „Cyrano de Bergeraca”, w której grają też Haley Bennet i Kelvin Harrison Jr.

Zuzanna Zasada
Proszę czekać..
Zamknij