Znaleziono 0 artykułów
11.02.2023
Artykuł partnerski

Dyson Corrale: Po prostu piękne włosy

11.02.2023
(fot. Getty Images)

Proste, gładkie włosy to marzenie wielu z nas. Ale częste używanie prostownicy może sprawić, że szybko staną się słabe i zniszczone. Na szczęście dziś nie musimy już wybierać pomiędzy wymarzoną fryzurą, a zdrowymi włosami. Wystarczy, że zdecydujemy się na prostownicę Dyson Corrale.

O marce Dyson słyszała z pewnością każda kobieta. Nic dziwnego – technologie Dyson pokochały miliony osób na całym świecie, a marka produkuje dziś nie tylko rewolucyjne artykuły gospodarstwa domowego, lecz także urządzenia do stylizacji włosów. Te ostatnie, dzięki zaangażowaniu oraz doświadczeniu inżynierów firmy Jamesa Dysona, a także wielomiesięcznej pracy najlepszych profesjonalistów z dziedziny nauki i ekspertów od włosów, podbiły Instagram oraz serca użytkowniczek na całym świecie. Polki zachwyciły się urządzeniem Dyson Airwrap, ale wszystko wskazuje na to, że podobnie stanie się w przypadku prostownicy Dyson Corrale.

Fot. Materiały prasowe

Mniej uszkodzeń, więcej wygody

Każda kobieta, która przez długi czas używała prostownicy, wie, że to urządzenie, które może bardzo zniszczyć włosy. Wysoka temperatura i silny nacisk nie sprzyjają zdrowiu pasm. Ale inżynierowie firmy Dyson po raz kolejny przyjęli wyzwanie i postanowili stworzyć urządzenie, które pozwoli skutecznie prostować włosy, minimalizując przy tym ryzyko ich uszkodzeń. Efektem ich pracy jest rewolucyjna prostownica Dyson Corrale, która pozwala stylizować włosy w bezpieczny sposób.

Jak działa? To urządzenie, które jako pierwsze na świecie wykorzystuje opatentowaną technologię elastycznych płytek wykonanych ze stopu miedzi i manganu. Dopasowują one swój kształt, tak aby zebrać włosy, zapewniając tym samym precyzyjną stylizację i redukując uszkodzenia włosów o połowę. Ale mniej uszkodzeń to nie jedyna zaleta tego urządzenia. Prostownica Dyson Corrale może też działać bezprzewodowo, co sprawia, że praca z urządzeniem jest wygodniejsza, szybsza i daje możliwość używania go wszędzie, gdziekolwiek mamy na to ochotę.

Fot. Materiały prasowe

Technologia w służbie piękna

Rewolucyjnej technologii Dyson Corrale warto przyjrzeć się bliżej. Podczas gdy inne prostownice opierają się na sztywnych płytkach, w urządzeniu Dysona są one elastyczne, co pozwala na większą kontrolę nad każdym pasmem. Co więcej, płytki rozkładają ciepło i napięcie równomiernie na każdym kosmyku włosów, dzięki czemu uzyskać można znakomity efekt przy mniejszym udziale ciepła i zredukować uszkodzenia włosów o połowę. To jednak nie wszystko, bo dodatkowo krawędzie płytek w Dyson Corrale mają właściwości jonizujące, które ograniczają elektryzowanie się włosów.

Aby zyskać pewność, że podczas stylizacji nie spalimy włosów, Dyson Corrale została wyposażona w zintegrowany system czujników. Reguluje on temperaturę płytek 100 razy na sekundę, dzięki czemu nigdy nie przekroczymy ustawionej temperatury. Dodatkowo, system grzewczy porusza się razem z wyginającą się płytką, aby zapewnić równomierne przewodnictwo cieplne. Dzięki dokładnemu pomiarowi ciepła w połączeniu z większą kontrolą za sprawą elastycznych płytek efektywna stylizacja włosów jest możliwa przy wykorzystaniu niższej temperatury.

Niejedna z nas znalazła się podczas wyjazdu w sytuacji, kiedy w zasięgu ręki nie było wolnego kontaktu, do którego można byłoby podłączyć prostownicę, lub gdy jedyny dostępny znajdował się z dala od lustra. W przypadku Dyson Corrale to żaden problem. Dzięki czteroogniwowej baterii litowo-jonowej prostownica jest bezprzewodowa, co sprawia, że możemy jej używać dosłownie wszędzie. Czy to w pociągu podczas podróży służbowej, czy na campingu przed festiwalem muzycznym. Co ważne, urządzenie ładuje się w pełni w zaledwie 70 minut i zapewnia około pół godziny stylizacji. Dodatkowo, niezależnie od tego, czy prostownica jest podłączona do prądu, czy używamy jej bezprzewodowo, wydajność termiczna jest taka sama. Dzięki temu zyskujemy pewność, że efekt zawsze będzie fantastyczny — niczym prosto z salonu fryzjerskiego. Urządzenie może służyć nie tylko do prostowania włosów, lecz także do tworzenia innych fryzur — pełnych objętości, sprężystych loków, łagodnych fal, delikatnie podkręconych końców czy naturalnych beach waves.

Fot. Materiały prasowe

Wiedza i doświadczenie

Chcąc zachować piękne włosy, uważnie wybieramy salon fryzjerski oraz stawiamy na sprawdzoną pielęgnację. Nie inaczej powinno być w przypadku urządzeń, których używamy do samodzielnej stylizacji fryzury. W przypadku marki Dyson możemy mieć pewność, że stoją za nimi wiedza oraz doświadczenie.

Dyson bada włosy od prawie dekady, marka inwestuje też w laboratoria włosów na całym świecie, zatrudniając tysiące naukowców, inżynierów i stylistów. Prostownica Dyson Corrale powstała jako efekt wieloletnich badań nad strukturą i właściwościami włosów. Laboratoria Dyson stawiają nie tylko na studium samego produktu, lecz także włosów, które są w bezpośrednim kontakcie z urządzeniami Dyson. W przeciągu czterech lat zespół 30 naukowców przebadał ponad 1600 metrów prawdziwych ludzkich włosów pochodzących z całego świata, co pozwoliło dokładnie zrozumieć ich specyfikę oraz potrzeby.

Poznanie włosów, wiedza o tym, jak o nie dbać, oraz nieustanne badania doprowadziły firmę Dyson do opracowania nowych technologii, które zapewniają lepsze sposoby stylizacji. Dzięki nim prostownica Corrale to urządzenie, które pokochamy i my, i nasze włosy.

Prostownica Dyson Corrale dostępna jest na stronie Dyson.pl i u autoryzowanych partnerów.

Natalia Jeziorek
Proszę czekać..
Zamknij