Znaleziono 0 artykułów
27.11.2019

Pierwsze kino Netfliksa

27.11.2019
Paris Theatre w Nowym Jorku (Fot. Marion Curtis/Netflix)

Streamingowy gigant podpisał umowę na wynajem historycznego Paris Theater na Manhattanie. W kinie będzie można oglądać najważniejsze produkcje oryginalne Netfliksa.

Paris Theater zostało otwarte w 1948 roku, a symboliczną wstążkę przecięła sama Marlene Dietrich. Przez ponad siedem dekad na swojej jedynej sali kino gościło kolejne pokolenia miłośników filmów niezależnych, zyskując z czasem status ikonicznego. Gdy w 2016 roku zamknięto pobliskie Ziegfeld Theatre, Paris stało się ostatnim kinem tego typu na Manhattanie. Trzy lata później podzieliło jednak losy Ziegfelda i zniknęło z nowojorskiej mapy w sierpniu tego roku. 

Premiera "Historii małżeńskiej" w Nowym Jorku (Fot. materiały prasowe Netflix)

Drzwi Paris Theatre zostały ponownie otwarte w listopadzie, gdy Netflix wynajął kultowe kino na oficjalną premierę „Historii małżeńskiej”. Najwyraźniej wybór miejsca nie był przypadkowy, ponieważ streamingowy gigant zdecydował się wynająć przestrzeń. Choć na razie nie ujawniono szczegółów tej współpracy, wiadomo już, że Paris Theatre będzie miejscem wyjątkowych eventów i premier kinowych produkcji Netfliksa. W repertuarze kina znajdą się najważniejsze produkcje oryginalne, zaczynając od nowego filmu Noah Baumbacha właśnie. 

Ponad 70-letnia spuścizna Paris Theatre sprawia, że pozostaje ono jedyną w swoim rodzaju instytucją dla miłośników kina – powiedział Ted Sarandos, Chief Content Officer Netfliksa. – Jesteśmy niezwykle dumni, że możemy zachować to historyczne miejsce na nowojorskiej mapie kultury – dodaje.

Być może decyzja związana jest z rosnącym naciskiem ze strony twórców, którzy domagają się od Netfliksa, żeby ich filmy były prezentowane zarówno na platformie, jak i na wielkim ekranie. Ostatnio wymóg taki postawił Martin Scorsese, reżyser „Irlandczyka”, ale ostatecznie kina odmówiły wyświetlania netfliksowej produkcji. Streamingowy gigant musi też pokazywać swoje produkcje w kinach, by móc ubiegać się o nominacje do najważniejszych nagród.

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij