Znaleziono 0 artykułów
14.10.2021

Pierwsze polskie wydanie „Vogue Leaders” już w sprzedaży

14.10.2021
Ania Rubik (Fot. Archiwum prywatne)

„Wierzymy, że bohaterowie tego wydania mogą być ambasadorami nowego stylu przywództwa: bardziej empatycznego, elastycznego, odpowiedzialnego, nakierowanego na wspólnotowość. Oby ich doświadczenia stały się drogowskazem dla nas wszystkich” – pisze Kasia Jordan-Kulczyk we wstępniaku do nowego tytułu. Pierwsze polskie wydanie „Vogue Leaders” trafi do sprzedaży 14 października. Sprawdźcie, co znajdziecie w środku.

Jakich liderów potrzebujemy na trudne czasy, w których każdy dzień może przynieść kryzys: społeczny, ekonomiczny, polityczny? Odpowiedzi na to pytanie szukamy w pierwszym polskim wydaniu „Vogue Leaders”, w którym rozmawiamy z wybitnymi postaciami ze świata sztuki, biznesu, nowych technologii oraz mody.

Sebastian Siemiątkowski zadebiutował w tegorocznym rankingu miliarderów „Forbesa”. Syn polskich imigrantów 16 lat temu razem z kolegami wymyślił Klarnę, nowoczesny bank, który zmienił sposób, w jaki robimy zakupy w internecie. Od września o skuteczności usługi mogą się także przekonać Polacy, bo wyceniany na ponad 45 miliardów dolarów fintech jest już dostępny na naszym rynku. Zanim Sebastian wspiął się na szczyt, zaczytywał się w biografiach ludzi sukcesu. Pracował, odkąd skończył 16 lat: – Im wcześniej zdobywasz doświadczenie, tym lepiej. Żeby zostać mistrzem w jakiejś dziedzinie, musisz poświęcić na to dziesięć tysięcy godzin. Ja zacząłem od przerzucania kanapek w Burger Kingu – powiedział Annie Konieczyńskiej miliarder, który mimo sukcesu twardo stąpa po ziemi i wiedzie spokojne życie z żoną i trójką dzieci.

Sebastian Siemiątkowski (Fot. Archiwum prywatne)

– Intuicja nigdy mnie nie zawiodła – mówi Dagmara Brzezińska w rozmowie z Hanną Rydlewską. Specjalistka od e-commerce nie boi się zawodowych zmian. Ciągle szuka nowych wyzwań i marzy o tym, aby kobiety przestały się bać mówić, czego chcą: – Dziewczynkom nadal wpaja się, że mają być ciche i grzeczne. Ja z kolei tłumaczę Larze [córce – przyp. red.], że dziewczynki mają być odważne i umieć bronić swoich racji – dodaje.

Dagmara Brzezińska (Fot. Tatiana i Karol)

O tym, że życie bywa pogmatwane i że nawet najtrudniejsze momenty w karierze warto traktować jak szansę na dalszy rozwój, w rozmowie z Michaliną Murawską opowiedział Derek Blasberg. Amerykanin od ponad 20 lat pracuje w branży modowej – jako dziennikarz, influencer i ostatnio szef działu mody i urody w YouTubie. Jak według niego osiągnąć sukces w tak konkurencyjnej branży? – Zawsze powtarzam, że fundamentem każdej kariery w modzie jest pasja. Gdy dorastałem w Missouri, obsesyjnie kolekcjonowałem magazyny mody. Dziś wiem, że to właśnie miłość do mody, sztuki, fotografii oraz dziennikarstwa dały mi wystarczająco dużo pewności siebie, by przeprowadzić się do Nowego Jorku – mówi Blasberg w premierowym wydaniu „Vogue Leaders”. Amerykanin był także gościem drugiej edycji Business Fashion Environment Summit. Rozmowę redaktor naczelnej „Vogue Polska” i Dereka Blasberga możecie obejrzeć na naszym Facebooku.

Derek Blasberg (Fot. Conde Nast)

Z kolei o poprawę sytuacji Polek i ich finansową niezależność walczy Joanna Przetakiewicz. Założycielka fundacji Era Nowych Kobiet podkreśla, że kobiety są dużo lepszymi liderkami, jednak fakt, że nie potrafią zadbać o swoje finanse, martwi ją i przeraża. Dlatego postanowiła zorganizować akcję „Pieniądze szczęście dają” i napisać na jej podstawie książkę:  Chcę dokonać rewolucji w świecie naszych finansów, przełamać stereotyp, że nie wypada rozmawiać o pieniądzach. Bo szkodzi to zarówno kobietom, jak i mężczyznom. O sytuacji finansowej i wypada, i trzeba rozmawiać. To nie jest wyrachowanie, tylko życiowa mądrość – opowiada businesswoman w rozmowie z Joanną Łazarz.

Sylwia Gregorczyk-Abram, prawniczka, współzałożycielka Wolnych Sądów, nie przejdzie obojętnie obok żadnej krzywdy. Zaczęła właśnie semestr na Yale w ramach stypendium dla liderek i liderów World Fellows Program, do którego uczelnia wybiera kilkunastu aktywistów z całego świata: – Priorytetem mojego zawodu jest pomaganie tym, których państwo zostawia z tyłu, a w Polsce istnieje duża grupa ludzi lekceważonych przez system. Chciałabym, żeby zaangażowanie prawników na ich rzecz było większe – mówi na łamach „Vogue Leaders” i jednocześnie przyznaje, że inspirują ją osoby, które ryzykują życie i zdrowie, żebyśmy mieszkali w lepszej Polsce.

Sylwia Gregorczyk-Abram (Fot. Maciej Zienkiewicz

Nierówności i radykalizmy analizuje także Nadav Eyal. Izraelski pisarz i autor bestsellerowej książki „Rewolta” prognozuje naszą przyszłość w zglobalizowanym świecie. – Stworzyliśmy system globalny, ale nie udało nam się zbudować globalnej odpowiedzialności, ogólnoświatowych i skutecznych sposobów regulacji, by mierzyć się z globalną rzeczywistością, a więc również z bardzo konkretnymi zagrożeniami – opowiada dziennikarz.

O kim jeszcze przeczytacie w pierwszym wydaniu „Vogue Leaders”? Aktor Andrzej Seweryn z wiekiem staje się coraz odważniejszy. Już niedługo na Netfliksie zobaczymy go w serialu „Królowa”. Produkcja opowie historię emerytowanego krawca, który odkrywa drag przed mieszkańcami górniczego miasteczka. „Mówiłem im, że się nie rozdwoję, ale się uparli” – napisał na Instagramie Seweryn, którego karierę na łamach magazynu przypomina Mike Urbaniak. Kara Becker rozmawia z Marcinem Rusakiem, artystą, który przedłuża życie ściętym kwiatom wyrzucanym na śmietnik, zatapiając je w artystycznych obiektach. Anna Theiss przygląda się zjawiskom, które zmieniają świat sztuki po okresie lockdownu i artystkom, na które warto zwrócić uwagę: ­– Czy jest zagrożenie, że zainteresowanie sztuką kobiet może być tylko efemeryczną modą? Absolutnie nie. Nie mówimy o trendzie, ale o oddawaniu świetnym artystkom należnego miejsca, o rewaluacji i o trwałym przepisaniu kanonu tak, żeby uwzględnić w nim to, co dawno powinno się w nim znaleźć – mówi kuratorka Alison Gingeras. Anja Rubik, Dagmara Szulce, Jowita Michalska i Sophie Hersan dzielą się książkami, filmami, aplikacjami i podcastami, które są dla nich inspiracją w życiu prywatnym i zawodowym. Projektantka Magda Butrym zabiera nas do swoich ulubionych miejsc na świecie, a Maye Musk w rozmowie z Michałem Zaczyńskim zdradza sekrety swojej długowieczności. 

Maye Mask (Fot. Getty Images)
Marcin Rusak (Fot. Jessica Soffiati)

W debiutanckim wydaniu „Vogue Leaders” nie mogło zabraknąć mody. Redaktorka Kamila Wagner bierze pod lupę marki, które wyszły zwycięsko z kryzysu wywołanego pandemią. Co je łączy? Częściej niż zagrożenie w kryzysie widzą szansę, niekoniecznie na wzrost zysków. Zaglądamy do Paryża, Nowego Jorku, Kopenhagi, Berlina, Baden-Baden, Meksyku, Rzymu i Mediolanu i polecamy najlepsze adresy na zakupy oraz miejsca, które zaspokoją nawet najbardziej wymagających miłośników designu i architektury. Przybliżamy także jesienną modę, która ceni odmienność i autentyczność. 

„Vogue Leaders” w sprzedaży od 14 października.

(Fot. Materiały prasowe)

 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij