Znaleziono 0 artykułów
11.08.2021

Andrzej Seweryn w podwójnej roli w serialu „Królowa”

11.08.2021
Fot. materiały prasowe Netflix

Polski serial oryginalny opowie historię emerytowanego krawca, który odkrywa drag przed mieszkańcami górniczego miasteczka. Obok Andrzeja Seweryna na ekranie zobaczymy Marię Peszek i Julię Chętnicką. Premiera 23 czerwca 2022 roku.

Pod koniec marca odbył się pierwszy Netflix Content Roadshow w Polsce. Podczas wydarzenia zapowiedziano kilkanaście nowych produkcji, w tym pięć rodzimych filmów oraz cztery polskie seriale oryginalne, wśród nich „Królową”. Przy okazji rozpoczęcia zdjęć do miniserii Netflix zdecydował się ujawnić szczegóły produkcji.

„Królowa” śledzi losy Sylwestra, emerytowanego krawca, który pięćdziesiąt lat temu wyjechał z Polski, by realizować się w Paryżu. Dzięki pasji do mody odkrył drag i Lorettę, swoje sceniczne alter ego. Wbrew złożonej sobie przed laty obietnicy, Sylwester wraca do kraju, gdy otrzymuje list od wnuczki, Izabelli. Dziewczyna prosi go o pomoc – jej matka, a jego córka, Wioletta, której nigdy nie poznał, jest śmiertelnie chora i potrzebuje przeszczepu nerki. Po powrocie Sylwester zmierzy się z przeszłością.

Fot. EDEK

W podwójną rolę Sylwestra i Loretty wcieli się Andrzej Seweryn, którego oglądaliśmy ostatnio w innej produkcji Netfliksa, „Rojst ‘97”. Na potrzeby „Królowej” aktor przeszedł spektakularną metamorfozę, której efektami pochwalił się w mediach społecznościowych. Na ekranie będą mu towarzyszyć Maria Peszek jako Wioletta, oraz Julia Chętnicka, która wcieli się w postać Izabelli. Czteroodcinkową miniserię wyreżyseruje Łukasz Kośmicki, scenarzysta takich filmów, jak „Dom zły” czy „Ukryta gra”. Za scenariusz odpowiadali Arni Asgeirsson i Kacper Wysocki.

 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij