Znaleziono 0 artykułów
08.07.2019

Pierwszy zwiastun filmu „Małe kobietki”

08.07.2019
Kadr z filmu "Małe kobietki" (Fot. Wilson Webb/Collection Christophel/East News)

W najnowszej filmowej adaptacji powieści Louisy May Alcott wystąpią Saoirse Ronan, Emma Watson, Laura Dern, Meryl Streep i Timothée Chalamet. Historię sióstr March opowie reżyserka Greta Gerwig.

Fabuła „Małych kobietek”, jednej z najpopularniejszych amerykańskich powieści, inspirowana wspomnieniami samej autorki, rozgrywa się w XIX-wiecznym Bostonie. Cztery siostry March – Jo, Meg, Beth i Amy, dorastając w zubożałej posiadłości Orchard House, pomimo trudnej sytuacji materialnej wykorzystują liczne talenty, optymizm i entuzjazm, by urozmaicić swoje skromne życie.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

🌸 @littlewomenmovie

Post udostępniony przez Emma Watson (@emmawatson)

Powieść Ascott doczekała się aż sześciu filmowych adaptacji. Ostatnia trafiła do kin w 1994 roku, a w wiodącą rolę Jo wcieliła się Winona Ryder. W 2017 roku mogliśmy natomiast oglądać miniserial z udziałem m.in. Mayi Hawke i Kathryn Newton. Teraz Greta Gerwig („Lady Bird”), odpowiedzialna za scenariusz i reżyserię, po raz siódmy przeniesie powieść na duży ekran. W obsadzie „Little Women” znalazła się plejada gwiazd. W filmie zobaczymy Saoirse Ronan („Nostalgia anioła”) i Timothée Chalameta („Tamte dni, tamte noce”), a także Meryl Streep („Diabeł ubiera się u Prady”), Laurę Dern („Wielkie kłamstewka”), Emmę Watson („Piękna i bestia”), Florence Pugh („Midsommar”) i Elizę Scanlen („Ostre przedmioty”).

Zdjęcia do filmu, inspirowane obrazami z okresu wojny secesyjnej, zrealizowano w Massachusetts, rodzinnym stanie Alcott. Kostiumy zaprojektowała natomiast Jacqueline Durran, która odpowiadała również za stroje w ostatnich adaptacjach „Anny Kareniny” oraz „Dumy i uprzedzenia”. Film trafi do kin w Boże Narodzenie, a już teraz możemy oglądać pierwszy zwiastun produkcji.

 

Julia Właszczuk
Proszę czekać..
Zamknij