Znaleziono 0 artykułów
19.04.2020

Pierwszy zwiastun nowego filmu o Bowiem

19.04.2020
(Fot. materiały prasowe)

W „Stardust” Ziggy’ego Stardusta, sceniczne alter ego Davida Bowie z lat 70., zagra Johnny Flynn, znany z niedawnej ekranizacji „Emmy” Jane Austen. 

Choć odszedł cztery lata temu, dwa dni po swoich 69 urodzinach i premierze albumu „Blackstar”, jego muzyka, podobnie jak legenda wizjonera i jednego z najważniejszych muzyków naszych czasów, wciąż żyją. Wkrótce na ekrany  trafi „Sturdust”, quasi-biograficzny film o artyście, a już dziś możemy zobaczyć jego zapowiedź. 
Akcja film koncentruje się na fikcyjnej postaci – Ziggym Sturduście, czyli artystycznym alter ego Bowiego, które artysta stworzył w latach 70.
Podobno inspiracją dla postaci był brytyjski rockman Vince Taylor.
Akcja „Stardust” rozgrywa się podczas podróży Bowiego do Stanów Zjednoczonych w 1971 roku, gdzie artysta zręcznie bawił się konwencją i swoim wizerunkiem. Rozwijał nowe trendy muzyczne wpływające też na modę. Jego glamrockowy styl jest widowiskowy i współczesny, a szczególnie uderzająca jest jego płynność płciowa.
W rolę Bowiego wcielił się muzyk i aktor Johnny Flynn, jego bliskiego współpracownika Rona Obermana  zagrał Marc Maron, a żonę – Angie – Jena Malone.
Autorem scenariusza jest Christopher Bell, a za reżyserię filmu odpowiada Gabriel Range.


 

Redakcja Vogue.pl
Proszę czekać..
Zamknij