Znaleziono 0 artykułów
10.03.2023

Weekend w luksusowym hotelu w Amsterdamie

10.03.2023
(Fot. materiały prasowe)

Amsterdam to wymarzony kierunek na wiosenny city break, szczególnie dla miłośników sztuki. Z myślą o nich otwarto butikowy hotel Pillows Maurits at the Park. Zaglądamy do jego eleganckich wnętrz.

Oosterpark to jeden z najpiękniejszych i najstarszych parków w Amsterdamie. Otwarty pod koniec XIX wieku, szybko zyskał miano miejskiej oazy, w której mieszkańcy szukali chwili ukojenia, a artyści – inspiracji. To nie zmieniło się do dziś. Szerokimi alejami niespiesznie przechadzają się spacerowicze, na trawnikach bawią się psy, a na ławkach z widokiem na staw przesiadują seniorzy i uczniowie z pobliskich szkół. Latem odbywają się tu zajęcia jogi, a studenci Królewskiej Akademii Sztuk Pięknych spotykają się, by malować wiekowe drzewa.

(Fot. materiały prasowe)

U progu tej miejskiej oazy znajduje się Pillows Maurits at the Park, pięciogwiazdkowy hotel, ulokowany w zabytkowym budynku z początku XX wieku. Historyczna elewacja skrywa zaprojektowane na nowo wnętrza, utrzymane w duchu ponadczasowej elegancji i przytulnego minimalizmu. Za kształt hotelu odpowiadało prestiżowe studio architektoniczne Office Winhov. – Naszym celem było wpasowanie hotelu w otoczenie, a nie na odwrót. Dlatego zależało nam, by zachować oryginalny kształt budynku, który od przeszło stu lat stanowił integralną część tej przestrzeni – tłumaczy architekt Uri Gilad. Wokół hotelu powstał ogród, który płynnie przechodzi w Oosterpark.

(Fot. materiały prasowe)

Idea splotu dawnej i nowej historii budynku przenika do jego wnętrz, za których kształt odpowiadało cenione na całym świecie Studio Linse. Motywem przewodnim dla projektantów była „szlachetna prostota”. I w pokojach, i w foyer czy w brasserie paletę barw ograniczono do ciepłych odcieni beżu, szarości i brązu. Widać to również w wyborze materiałów – we wnętrzach królują naturalne drewno, skóra i marmur. Wisienką na torcie jest hotelowa kolekcja sztuki, obejmująca prace takich artystów jak Henri Matisse, Gustav Klimt i Pablo Picasso.

(Fot. materiały prasowe)

Goście Pillows Maurits at the Park mogą wybierać spośród 88 luksusowych apartamentów z widokiem na Oosterpark. Śniadania i brunche serwowane są w Spring Cafe Brasserie, prowadzonej pod okiem szefa kuchni Luigiego di Benedetto. Wiosną do dyspozycji gości zostanie również otwarty ogródek, w którym będzie można wypić poranną kawę. Na kolację warto skierować się do restauracji VanOost prowadzonej przez wschodzącą gwiazdę kulinarnego świata, szefa kuchni Florisa van Straalena. W karcie oprócz unikatowej selekcji win znajdziemy autorskie dania w duchu fine diningu.

(Fot. materiały prasowe)

Po kolacji warto przenieść się do Fritz’s Baru, serwującego stworzone specjalnie dla Pillows koktajle autorstwa Nicka Vrielinka. Jednym z popisowych drinków jest Essence No. 5, inspirowany kultowymi perfumami Chanel. Latem odbędzie się również oficjalne otwarcie rooftop baru z widokiem na całą okolicę.

(Fot. materiały prasowe)

Podczas gdy restauracja VanOost i Fritz’s Bar są otwarte dla szerokiej publiczności, do wyłącznej dyspozycji gości są otwarte przez całą dobę siłownia, spa oraz The Living, przestrzeń do pracy albo spotkań biznesowych, inspirowana XIX-wiecznymi salonami.

Pillows Maurits at the Park to wymarzony hotel na weekendowy wypoczynek w Amsterdamie. Podczas wizyty można wybrać się na nowo otwartą wystawę Vermeera w Rijksmuseum, odwiedzić muzeum Vincenta van Gogha lub wybrać się na prywatny rejs wokół miasta. Można również spędzić ten czas w hotelu, czytając książki, podziwiając tutejszą kolekcję sztuki i testując kolejne pozycje w restauracyjnym menu. Ja nie mogę doczekać się powrotu w to miejsce.

Julia Właszczuk
  1. Styl życia
  2. Miejsca
  3. Weekend w luksusowym hotelu w Amsterdamie
Proszę czekać..
Zamknij