Znaleziono 0 artykułów
11.06.2021

Plan na weekend: „Na rauszu”, Dunikowski i targ śniadaniowy

11.06.2021
(Fot. Materiały prasowe)

W ciepły czerwcowy weekend warto sprawdzić atrakcje plenerowe: kino pod chmurką albo targ śniadaniowy. Dobrym kierunkiem będzie też położona w parku Królikarnia.

Film: „Na rauszu”

Kiedy: 11 czerwca
Gdzie: kina w całej Polsce

(Fot. Materiały prasowe)

To pochwała życia, a nie picia – mówił duński reżyser Thomas Vinterberg chwilę po odebraniu Oscara za najlepszy film międzynarodowy. Czterech nauczycieli postanawia sprawdzić na sobie teorię, że człowiek urodził się z niedostatkiem alkoholu w organizmie, który należy uzupełniać. Eksperyment stopniowo wymyka się spod kontroli. Największe uznanie zdobył fenomenalny Mads Mikkelsen i jego taneczne zdolności. 

Sztuka: Xawery Dunikowski. Malarstwo

Kiedy: do 14 listopada 2021 r.
Gdzie: Królikarnia, Warszawa

Xawery Dunikowski, „Kaktus II” (Fot. Materiały prasowe)

Wystawa odkrywa mniej znane prace artysty, który zaistniał dla sztuki przede wszystkim jako rzeźbiarz. – Ładnie bym wyglądał, gdybym nie potrafił malować. Dzięki temu, że umiem malować, potrafię i rzeźbić – powtarzał Dunikowski, wychodząc z założenia, że prawdziwy artysta powinien być wszechstronny. W malarstwie był szczególnie emocjonalny: portretował najbliższych czy pejzaże w podróży. Na wystawie znajdziemy też szkice Dunikowskiego, fotogramy i fotografie reportażowe autorstwa Zygmunta Szarguta-Szarka oraz Jerzego Langdy.

Kulinaria: Na tropie polskich smaków

Kiedy: 14 czerwca, 18:30
Gdzie: online

(Fot. Materiały prasowe)

Kto chce przedłużyć weekend, niech posłucha wykładu Alberta Judyckiego, właściciela warszawskiej Cukierni Lukullus i absolwenta legendarnej Akademii Kulinarnej Le Cordon Bleu w Paryżu. Czy jest coś takiego, jak polski smak? A jeśli tak, jak go zdefiniować? Czym charakteryzuje się polska kuchnia, a w szczególności polskie cukiernictwo? Analizując polskie książki kucharskie oraz tropiąc ślady polskich wpływów, Judycki spróbuje uchwycić, co to znaczy kuchnia „a la polonaise”. 

Wykład jest częścią cyklu wirtualnych spotkań organizowanych przez Muzeum Warszawy i Centrum Interpretacji Zabytku. 

 

Film: Kino Letnie w Elektrowni Powiśle

Kiedy: 12-26 czerwca
Gdzie: Elektrownia Powiśle, Warszawa

(Fot. Materiały prasowe)

Sezon na kina plenerowe uznajemy za otwarty. W czasie wakacji w całej Polsce będziemy mieli okazję oglądać najlepsze filmy ostatnich lat – od oscarowych produkcji po festiwalowe perełki. Kino na leżakach powróci również na warszawskie Powiśle. W ramach trzeciej edycji kina letniego Elektrownia Powiśle połączyła siły z festiwalem Millennium Docs Against Gravity. Efektem jest repertuar pełen dokumentów, które zabiorą was w podróż po najpiękniejszych księgarniach Nowego Jorku, przybliżą historię legendarnego domu mody Pierre’a Cardina i opowiedzą o przyszłości naszej planety. 

Kulinaria: Targ śniadaniowy na Żoliborzu i Mokotowie

Kiedy: Każda sobota wakacji
Gdzie: al. Wojska Polskiego 1, skwer AK Granat

(Fot. Materiały prasowe)

Tęskniliście za długimi, sobotnimi porankami na targach śniadaniowych? Mamy dla was dobrą wiadomość – weekendowe uczty na świeżym powietrzu powracają. Targi śniadaniowe będą odbywały się tu w każdą sobotę (Żoliborz) i niedzielę (Mokotów) przez całe wakacje. Wśród wystawców pojawią się śniadaniowi weterani, a także debiutanci serwujący dania z czterech stron świata.

Basia Czyżewska i Julia Właszczuk
  1. Styl życia
  2. Miejsca
  3. Plan na weekend: „Na rauszu”, Dunikowski i targ śniadaniowy
Proszę czekać..
Zamknij