Znaleziono 0 artykułów
10.10.2023

Podcast „O milimetr do przodu”, s. 1, odc. 2: Czułość. Gościni: Agnieszka Holland

fot. Zuza Krajewska

W drugim odcinku podcastu reżyserka filmowa Agnieszka Holland opowiada o obawach, dotyczących masowego mordu. Jako laboratorium przyszłości przedstawia saudyjskie oddziały straży granicznej, strzelające do Etiopczyków z broni maszynowej. 

Holland odpowiada również na pytanie, czy boi się cancel culture. Mówi o trudnej atmosferze na planach filmowych w Polsce, która może prowadzić do nieakceptowalnego zachowania.

Reżyserka mówi o stresie, spowodowanym groźbami śmierci i krytyką jakiej doświadczyła ze strony kluczowych postaci polskiej sceny politycznej – premiera, prokuratora generalnego i prezydenta. Dowiadujemy się, jakie cechy dają Agnieszce Holland siłę w najtrudniejszych momentach życia. Co ją inspiruje i napędza, a co rozczula?

Agnieszka Holland / Fot. Jacek Poremba

Każdy odcinek zakończony jest apelem gościa. Tym razem apel ma charakter polityczny.

Podcast „O milimetr do przodu” skupia się na drogach do lepszego życia. W tym celu przyglądamy się czynnikom społecznym, ekonomicznym i zdrowotnym, które działają na naszą szkodę, ale także tym, które nas rozwijają i sprawiają, że świat posuwa się o milimetr do przodu. 

Justyna Kopińska
  1. Ludzie
  2. Portrety
  3. Podcast „O milimetr do przodu”, s. 1, odc. 2: Czułość. Gościni: Agnieszka Holland
Proszę czekać..
Zamknij